Інкасації Нацбанку можуть віддати на аутсорсинг


Інкасації Нацбанку можуть віддати на аутсорсинг

Центробанк готовий допустити СІТ-компанії до перевезення грошей в регіонах.

«На регіональному рівні НБУ виконує функцію грошового обігу. По суті, в регіонах Нацбанк тримає тільки ця функція. І зараз НБУ вивчає можливість залучення банків-агентів до її виконання», – заявив в.о. заступника голови Нацбанку Роман Борисенко.

За його словами, правління НБУ затвердило нову концепцію грошового обігу, яка вже була представлена регіональним представникам НБУ.

«Основна її думка: ми йдемо до моделі зниження присутності НБУ в регіонах, – підкреслив топ-менеджер. – Зараз НБУ вивчає можливість залучення банків-агентів до її виконання. У нас є ряд комерційних банків і держбанк, які займаються інкасацією. Але СІТ-компанії (Саѕһ-in-Tranzit) поки не представлені в Україні так широко, як в Європі. Ми очікуємо, що вони до нас прийдуть».

Зараз з центрального сховища в регіони доставляється готівка, де вона при отриманні перераховується і зберігається в сховищах. Потім за запитом комерційного банку вона видається або, навпаки, вилучається.

«Ми активно розглядаємо можливість оптимізації цієї функції. У нас є центральне сховище, плюс ми вже будуємо львівський касовий центр. Ми бачимо себе в цих двох точках в середньостроковій перспективі», – сказав Роман Борисенко.

На 31 липня 2016 року в регіонах територіально перебував 1301 співробітник НБУ. В рамках планів подальшої оптимізації штату їх кількість скоротиться до близько 500 осіб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua