0 800 307 555
0 800 307 555

Експортні поставки меду продовжують зростати: Україна в десятці найбільших світових постачальників


Експортні поставки меду продовжують зростати: Україна в десятці найбільших світових постачальників

Незважаючи на політичну нестабільність в країні і воєнні дії на Сході, тенденція зростання поставок українського меду на закордонні ринки зберігається.

Про це повідомляє marketing.vc.

Позитивна динаміка експорту обумовлена, перш за все, зростаючим споживчим попитом на натуральні продукти, наданням квот, що не потребують ліцензування, з боку ЄС (5 тисяч тонн на рік, які були вибрані вже в першому кварталі), девальвацією національної валюти, а також тим, що українська продукція має вдале співвідношення ціни і якості.

Основні експортні поставки в першому півріччі 2016 року припали на травень. Згідно з маркетинговим дослідженням “Ринок меду в Україні”, проведеним компанією Alliance Capital Management, три основні напрямки експорту української солодкої продукції залишилися незмінними.

Найбільшим зовнішнім ринком збуту меду, як і в минулому році, стала Німеччина. Туди було поставлено 42% всього експортованого меду, що на 13% більше, ніж у 2015 році. Лідером з поставок меду на німецький ринок традиційно були китайські постачальники, але останнім часом через низьку якість і довготривалий термін поставок німці все більше віддають перевагу українській продукції.

На ринок США було поставлено 17% української продукції в натуральному вираженні. У минулому році обсяг поставок до Сполучених Штатів Америки становив 22% від загального обсягу. Україна входить в п’ятірку головних постачальників меду до цієї країни. Імпорт меду в США зростає в зв’язку з тим, що власне виробництво в країні, яке і так менше ніж на третину забезпечує обсяги споживання, знижується, і понад 70% меду країна змушена імпортувати, і цей показник з часом лише збільшується.

На дешевий китайський мед в країні введено антидемпінгові санкції, тому конкурує за американський ринок меду Україна тільки з поставками з В’єтнаму й Індії. Замикає трійку лідерів Польща з питомою вагою 17%, тоді як в 2015 році її частка була 20%. Істотно впали обсяги постачання меду з України до Литви – з 1469 тонн в 2015 році до 42 тонн в першому півріччі нинішнього року, Словаччину – з 1164 тонни в минулому році до нинішніх 42 тонн і Чехію – з торішніх 968 тонн до скромних 21 тонни за перше півріччя 2016 року. Падіння експорту пов’язане з тим, що Чехія виявила заборонені (протимікробні) речовини в бджолиному меді українського походження. Після цього виробники провели аудит і підтвердили, що український мед відповідає міжнародному сертифікату з харчової безпеки FSSC 22000.

Безумовним лідером експорту, з сумарною часткою 19%, став один з найбільших українських виробників меду – компанія Бартнік (5% поставок було здійснено компанією Бартнік і 14% компанією Юкрейніан Бі).

На другому місці розташувався великий оператор медового ринку, торішній лідер експорту – миколаївська компанія Агро Іст Трейд. Частка підприємства становила 14%, проти 16% в 2015 році. Третє місце з питомою вагою 12% посідає Багатогалузевий концерн Співдружність з Херсона. У минулому році компанія займала 13% всіх експортних поставок меду.

Четверте місце з часткою 10% належить донецькій компанії Український мед, яка спеціалізується на закупівлі меду у пасічників з центрального, східного та південного регіону країни. Замикає п’ятірку лідерів Асканія-Пак, що спеціалізується на фасуванні продуктів харчування. Експортувати мед компанія почала з минулого року, забезпечивши у 2015 році менше 1% від всього експортованого українського меду. У першому півріччі 2016 року частка компанії виросла до 6% в натуральному вираженні.

Найдорожчий бджолиний мед експортували компанії Експотрейд-М (Миколаїв), RUR GROUP S.A. (Київ) і Титан (Кілія, Одеська обл.). Найдешевшу продукцію на зовнішній ринок відправили компанії Бітрейд Вест (Івано-Франкове, Львівська обл.) та Медова корпорація Кельманн (Херсон).

Той факт, що Україна входить в десятку найбільших світових експортерів меду, не заважає вітчизняним компаніям імпортувати цю продукцію з інших країн. Так, в першому півріччі 2016 року Київська компанія Кук-Україна завозила мед з Чехії. Частка цієї компанії становила 92% від загального обсягу медового імпорту, що на 20% більше за показник 2015 року.

Компанія Фоззі-Фуд, що володіє мережею супермаркетів Сільпо та магазинів біля будинку Фора, імпортувала французький мед, забезпечивши собі 7% імпорту цієї продукції в натуральному вираженні. Решта 1% імпорту припадає на представництво російського виробника продуктів бджільництва Тенторіум – компанію Тенторіум-Черкаси, яка імпортувала мед з Росії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua