Економісти Банку Англії запропонували випускати власну цифрову валюту


Економісти Банку Англії запропонували випускати власну цифрову валюту

Центробанкам світу варто задуматися про випуск власної цифрової валюти, йдеться в дослідженні економістів Банку Англії Джона Беррдіра і Майкла Камхофа.

Таким чином ЦБ зможуть надати тимчасовий імпульс економіці в районі 3% ВВП і отримати ефективний інструмент для пом’якшення наслідків фінансових бумів і спадів.

Цифрові валюти, як і готівку, можуть використовуватися для прямих платежів в особистому форматі й водночас вони мають усі переваги банківських переказів, адже дають змогу переміщувати великі суми миттєво в будь-яку точку світу.

При цьому вони виключають з ланцюжка платежів посередників у вигляді комерційних банків, знижуючи, таким чином, витрати практично до нуля.

Центробанки розвинених країн, зокрема Банк Англії і Банк Канади, вже вивчають можливість запровадження такої валюти, що в теорії може докорінно змінити всю фінансову систему.

“Надання населенню прямого доступу до грошей центробанку може вплинути на обсяг депозитів у комерційних банках і всю банківську систему”, – йдеться в доповіді Банку Англії.

“Банки просто не зможуть скласти цифровим грошам конкуренцію”, – зазначив голова консалтингової фірми Stellar Consulting Пітер Стелла, який раніше відповідав за контакти з центробанками в Міжнародному валютному фонді (МВФ).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua