Петро Лашин: прибутковість депозитів продовжить знижуватися і надалі


Петро Лашин: прибутковість депозитів продовжить знижуватися і надалі

За підсумками першого півріччя 2016 року депозитні ставки для населення продовжили знижуватися.

Найбільшу спадну динаміку демонструють вклади терміном до 3 місяців: якщо на початку року середня ринкова ставка на тримісячний депозит складала близько 17,2% річних у гривні, то нині вона знизилася до 16,2%.

Такий же спадний тренд зафіксовано і для вкладів терміном на 6 місяців: ставки зменшилися з 18% до 16,76% річних в національній валюті.

Таке зниження депозитних ставок обумовлено, перш за все, гострою необхідністю здешевлення ресурсної бази і особливо коротких грошей для активізації кредитування.

Так, наприклад, депозити населення тільки за червень 2016 р. виросли на 5,3 млрд грн (2,8%), без урахування фізичних осіб – підприємців, а вклади юридичних осіб збільшилися на 2 млрд грн (1%).

При цьому, обсяг виданих кредитів суб’єктам господарювання та фізичним особам з початку року навпаки зменшився на 33,5 млрд грн, що становить 3,47%. Також залишається гіпервисоким рівень загальної ліквідності банківської системи, за даними НБУ він становить 94,8 млрд грн на 1.07.16.

З огляду на це у другому півріччі точками зростання для банків стануть споживчі кредити, зокрема і експрес-кредити, а також кредити для малого та середнього бізнесу, мікрокредити. Причому обсяги зростання будуть прямо залежати від того, наскільки точно пропонований банківський продукт відповідатиме очікуванням клієнтів. Індивідуальний підхід, гнучкість в ухваленні рішень також будуть оцінені клієнтами під час вибору кредитуючого банку.

Зараз найбільш бажаними позичальниками для банків є агропідприємці, причому не великий корпоративний бізнес, а фермери, дрібні особисті селянські господарства.
 
Група українських банків, які активно кредитують цей сектор, на сьогодні збудувала досить ефективну систему роботи з такими клієнтами. Банки скрупульозно аналізують бізнес кожного фермера, для того щоб запропонувати індивідуальні умови обслуговування, наприклад, адаптувати графік погашення під особливості бізнесу клієнта; застосовується також індивідуальний підхід до вибору забезпечення по кредиту, індивідуально обговорюється рівень кредитної ставки.

І хоча ставки за мікрокредитами, наприклад, з початку року практично не змінилися і стартують від 25% річних у гривні, якщо порівнювати з початком минулого року, їх рівень все ж упав у середньому на 4-5 п. п.

Петро Лашин, заступник голови правління “МЕГАБАНКу”

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:Мегабанк
Архiви:2020 2019 2018 2017 2016 2015
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua