НБУ узгодив екс-міністру Тополову з дружиною придбання банку "Земельний капітал"


НБУ узгодив екс-міністру Тополову з дружиною придбання банку "Земельний капітал"

Національний банк України (НБУ) погодив колишньому міністру вугільної промисловості Віктору Тополову і його дружині Олені Тополовій придбання 100% банку “Земельний капітал” (Дніпро), повідомляється на веб-сайті регулятора.

Відповідне рішення регулятор прийняв 10 червня 2016 року.

Згідно з повідомленням, Нацбанк у другому кварталі 2016 року погодив придбання істотної участі в 16 банках, при цьому велика частина погоджень стосувалася завершення процесу легалізації структур власності окремих банків, а в Неос Банку і Укрбудінвестбанку відбулася зміна власників.

НБУ уточнив, що за квітень-червень 2016 року прийняв рішення по 28 пакетах документів, поданих для погодження набуття істотної участі, з яких погодив 25.

Заборону отримали акціонери двох банків – Смартбанку і Юнісон Банку, які нині визнані неплатоспроможними у зв’язку з непрозорою структурою власності.

За інформацією НБУ, рівень прозорості банківської системи нині становить 98%.

НБУ прогнозує, що на тлі планомірного зростання вимог до мінімального розміру статутного капіталу консолідація в банківській системі буде тривати, і у зв’язку з цим відбуватиметься подальша зміна структури власників фінустанови.

Банк “Земельний капітал” засновано 1994 р. Найбільшими акціонерами фінустанови на 31 березня 2016 року були Олександр Мазуренко (47,4275%), Тамара Цикова (22,4062), Віктор Ухань (8,92%), Світлана Логоша (9,9733%), Юрій Люблін (США, 8,4537%), Леся П. Шаталін (США, 7,8193%).

За даними Національного банку України, на початок квітня 2016 року за розміром загальних активів банк “Земельний капітал” в групі недержавних українських банків займав 37-е місце (214,339 млн грн) серед 109 банків, що діяли в країні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua