Україна і Азербайджан готуються разом складати літаки


Україна і Азербайджан готуються разом складати літаки

Україна представить попередню програму і структуру організації та планування, будівництва і забезпечення діяльності на території Азербайджану підприємства зі складання українських літаків типу Ан-178, повідомляється на сайті Кабміну.

Домовленість про це була досягнута в п’ятницю в рамках 11-го засідання спільної Міжурядової азербайджансько-української комісії з питань економічного співробітництва.

Рішення прийнято в розвиток вже досягнутих домовленостей між ЗАТ “Азербайджан Хава Йоллари” і ДП “Антонов” від 7 червня 2016 року про виробництво українських літаків типу Ан-178 в Азербайджані. Проектна потужність підприємства складе 12-15 літаків на рік.

Нагадаємо, 7 червня Азербайджан висловив зацікавленість в організації складання новітнього українського літака Ан-178 на своїй території.

У травні 2015 року між “Антоновим” і азербайджанської авіакомпанією Silk Way Airlines був підписаний контракт на постачання десяти Ан-178. Постачання перших двох літаків, згідно з умовами контракту, має бути забезпечене до кінця 2018 року, інших восьми машин – за погодженням сторін. Азербайджан розраховує, що до середини 2018 року, коли буде поставлений перший літак, будуть підготовлені виробничі потужності для складання Ан-178 на своїй території.

Водночас президент ДП “Антонов” Михайло Гвоздьов заявив, що плани розширення співробітництва за програмою Ан-178 не передбачають продаж технологій Ан-178 Азербайджану. Йдеться про коопераційне виробництво. На території Азербайджану буде здійснюватися тільки остаточне складання літака.

Ан-178 вперше піднявся в повітря 7 травня 2015 року. Він призначений виконувати всі основні завдання транспортного літака, серед яких – матеріально-технічне забезпечення, парашутне десантування вантажів на платформах, перевезення хворих, транспортування техніки, доставка устаткування і двигунів.

Будівництво першого екземпляра літака почалося в 2013 році, при цьому сам літак розроблявся з 2010 року як заміна для застарілих моделей Ан. Літак створено на базі пасажирського Ан-158, нещодавно запущеного в серійне виробництво.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua