«Тесла вантажоперевезень»: електрофура зібрала 7000 попередніх замовлень на $2,3 млрд — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

«Тесла вантажоперевезень»: електрофура зібрала 7000 попередніх замовлень на $2,3 млрд

Технології&Авто
3544
Трохи більше ніж за місяць молода американська компанія Nikola Motor, що представила гібридну вантажівку на шести електродвигунах, зібрала 7000 замовлень на поставку машин загальною сумою на $2,3 мільярда. «Ми вважаємо, що обійдемо нинішніх лідерів ринку Daimler, PACCAR, Volvo і Navistar в замовленнях на продаж в найближчі один-два роки», – заявив CEO компанії.
У компанії, названій на честь винахідника Ніколи Тесли, стверджують: технологія, на основі якої працює електровантажівка Nikola One, випереджає інші на 10-15 років за ефективністю. Розробники працювали над створенням тягача більше трьох років.
Влаштований Nikola One так. Шість електромоторів живляться від літій-іонних акумуляторів ємністю 320 кВт-год, які, в свою чергу, заряджає турбіна, яка працює на всіх видах пального – газі, бензині, дизельному пальному.
Потужність такої вантажівки – 2000 кінських сил. За словами CEO Nikola Motor Тревора Мільтона, така машина в два рази економніша в порівнянні зі стандартною вантажівкою на 500 кінських сил з дизельним двигуном. Крім цього, як і більшість електрокарів, вантажівка має систему рекуперації, що дозволяє заряджати батареї при русі під гірку. В цілому очікуваний хід Nikola One між заправками – 1300-1900 км, а очікувана витрата пального – 15 л на 100 км. При цьому завдяки карбоновій кабіні і алюмінієвій рамі маса тягача становить 9600 кг, що на 900 кг менше, ніж у аналогів.
Один з недоліків електровантажівки – висока вартість: 375 тисяч доларів. Щоб зробити машину доступнішою і активізувати замовлення, компанія розробила шестирічну лізингову програму для перших 5000 покупців. Щомісячний лізинговий платіж – $5000.
У рамках програми компанія пропонувала безкоштовне сервісне обслуговування, безкоштовну заправку на 378 000 л газового пального і можливість обміняти вантажівку по закінченні терміну лізингу на нову з доплатою різниці вартості. Очевидно, рекордна кількість попередніх замовлень не в останню чергу пов’язана з умовами лізингової програми. При цьому, щоб зробити попереднє замовлення, достатньо внести $1500 – ця умова збереглася і після того, як кількість лізингових пропозицій підійшла до кінця.
За матеріалами:
Ain.Ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас