Мінрегіонбуд має намір знизити облікову ставку при видачі кредитів на термомодернізацію житла


Мінрегіонбуд має намір знизити облікову ставку при видачі кредитів на термомодернізацію житла

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства має намір знизити облікову ставку при видачі кредитів на термомодернізацію житлового фонду.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби міністерства з посиланням на віце-прем’єр-міністра, міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка.

“У зв’язку з тим, що Нацбанк з 22 квітня знизив облікову ставку з 22% до 19% річних, а потім і до 18%, ми спробуємо зменшити облікову ставку при видачі” теплих “кредитів”, – заявив Зубко.

За його словами, до фінансування держпрограми приєдналися муніципалітети, які компенсують частину відсотків по кредитах, узятих населенням або об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинку (ОСББ).

“Мова йде про компенсацію 15% річних за рахунок місцевих бюджетів. Таким чином, люди повертають тільки 60-70% тіла кредиту, а реальна ставка для них становить 10%”, – підкреслив Зубко.

Він також висловив думку, що якщо Фонд енергоефективності видаватиме пільгові кредити під 5% річних строком на 15-20 років, то енергомодернізації житла стане масовою.

Нагадаємо Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства констатує необхідність термомодернізації близько 90% багатоповерхових житлових будинків.

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження оцінює повну термомодернізацію житлового фонду в 48,5-86,9 млрд доларів.

Енергетичне співтовариство підтримує законопроект про енергетичну ефективність будівель.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:Мінрегіонбуд
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua