0 800 307 555
0 800 307 555

Названо фактори впливу на валютний ринок в червні


Названо фактори впливу на валютний ринок в червні

Для валютного ринку на літній період сформовані позитивні чинники, які будуть підтримувати відносну стабільність гривні, і знизять амплітуду коливань.

По-перше, очікуване надходження кредитних коштів від західних партнерів і МВФ. Кредит не тільки збільшить розмір золотовалютних резервів, і посилить валютні позиції НБУ, а й сформує імпульс для відновлення інвестицій з боку інших кредиторів. Позитивне рішення Єврогрупи щодо макрокредитної допомоги посилює загальний ефект.

По-друге, регулятор, викуповуючи валюту на міжбанку, за два місяці накопичив значний ресурс для стабілізації курсу, в разі зниження пропозиції валюти або нетривалого спекулятивного сплеску. По-третє, запланована приватизація формує базу для заведення валюти з метою участі в конкурсах. Найбільш вагомою з точки зору надходжень буде приватизація ОПЗ, для якого встановлена стартова ціна 13,2 млрд. грн. По-четверте, літній період, що починається, традиційно є спокійним через початок відпусток і скорочення ділової активності, тому також можна очікувати скорочення попиту на готівковому ринку. У той же час, у разі залучення ФГВФО додаткових 10 млрд. гривень для виплат по депозитах виведених з ринку банків, і їх активного проникнення на готівковий ринок, не можна виключати сплески попиту на валютному ринку.

«Головними джерелами надходження валюти в країну залишаться гірничо-металургійний комплекс і машинобудівний сектор. Проте, конкуренція на світових ринках зростає, що вимагає додаткових стимулів для експортерів, і утримання курсу вище позначки 25 грн за долар є одним з таких стимулів», – зазначає Андрій Шевчишин, провідний експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні.

Факторами впливу на валютний ринок в червні будуть виступати новини щодо відновлення кредитування МВФ, більш чіткі орієнтири щодо пом’якшення валютних обмежень з боку НБУ, перспективам врожаю, тенденції на світових сировинних ринках.

Курс безготівкового і готівкового долара США в червні в базовому сценарії може скласти 24,7-26 грн, з імовірним переважанням знаходження поблизу позначки 25,1 грн за долар.

На даному етапі, негативний сценарій, який може зрушити курс вище цих очікувань, виглядає малоймовірно. Лише явні форс-мажорні події глобального масштабу, такі як крах сировинних ринків або широкомасштабні бойові дії на Донбасі, можуть змістити базовий прогноз.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Куди йдуть гривня і долар?
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua