Саудівський принц розкрив деталі плану з позбавлення від нафтової залежності


Саудівський принц розкрив деталі плану з позбавлення від нафтової залежності

Другий наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммад ібн Салман розкрив деякі деталі масштабного плану реформ, спрямованих на порятунок економіки країни від нафтової залежності.

План під назвою “Vision 2030” сформульовано в дусі ісламських традицій королівства, але містить ідеї, здатні збурити консерваторів і посіяти розбрат у суспільстві.

Програма включає наміри підвищити дохід від ненафтових секторів до $160 млрд до 2020 року і $267 млрд до 2030 року з $43,6 млрд в 2015-му. Однак у плані немає подробиць, як це буде досягнуто. Неясність заводила в глухий кут попередні спроби реформ.

На брифінгу принц, який рідко спілкується з пресою, впевнено відповідав на запитання про свій план і, схоже, прагнув заручитися довірою широких верств населення, особливо молодих людей, які стикаються з проблемою безробіття та занепаду економіки, незважаючи на нафтові багатства країни.

У центрі програми реформ – реструктуризація суверенного фонду Саудівської Аравії Public Investment Fund (PIF), який, за словами принца Мухаммада, стане центром для інвестицій за кордон, частково шляхом продажу акцій національної нафтової компанії Aramco. Часткова приватизація Aramco – ще один центральний пункт плану реформ. Принц сказав, що Aramco перетвориться на енергетичну компанію, вартість якої, як він очікує, складе $2-3 трлн, а менше 5% акцій будуть торгуватися на біржі.

За словами принца, Саудівська Аравія також підготує нову освітню програму. В даний час, незважаючи на попередні спроби реформ, школи королівства продовжують робити упор на релігійні вчення, а не підготовку учнів до життя в умовах сучасної економіки.

Мухаммад також пообіцяв, що саудити самі вироблятимуть половину необхідної військової техніки. Він також оголосив про наміри модернізувати ринок праці. Так, іноземці будуть отримувати посвідку на проживання в Саудівській Аравії.

Разом з тим, реформи вторгаються і в сфери, які довгий час були яблуком розбрату в країні консервативних релігійних поглядів.

Невдоволення консерваторів можуть викликати обіцянки вкладати кошти в культурні заходи та розважальні об’єкти і підтримку фізкультури.

У Саудівській Аравії заборонені кінотеатри, а жінкам практично не можна займатися спортом. Доісламська епоха вважається періодом невігластва, а деякі релігійні діячі прирівнюють патріотизм до ідолопоклонства. Програма також передбачає збільшення частки жінок у складі робочої сили, яка за останні п’ять років зросла до 30% із 22%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua