Українці масово кинулися на заробітки в Польщу, – ЗМІ


Українці масово кинулися на заробітки в Польщу, – ЗМІ

У період з січня по листопад 2015 року Польща видала іноземцям 720 тисяч дозволів на працевлаштування, 98% з яких припадає на українців. Про це свідчать дані Національного банку Польщі, опубліковані місцевою газетою Gazeta Wyborcza.

За даними видання, таке зростання кількості українських заробітчан викликане військовим вторгненням Росії, яка довгий час була головним ринком праці для них (їздили близько 3 мільйонів українців). Як пише Gazeta Wyborcza, кількість українців, які працювали у Польщі в 2015 році, порівняно з 2014 роком зросла на 100%.

Також у польському Нацбанку підрахували, що за минулий рік українці заробили 8,4 млрд злотих, що приблизно дорівнює $2,2 млрд. При цьому у відомстві не вказали, яку частину цієї суми вони перерахували в Україну.

Також видання зазначає, що більшість працівників – це люди з прикордонних сіл або ті, хто працює в Польщі сезонно.

При цьому самі поляки продовжують їздити на заробітки в Німеччину і Великобританію, пише газета. Згідно з даними НБП, в 2015 році вони заробили за кордоном $4,2 млрд.

Нагадаємо, на початку року глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що українці заробляють в його країні близько 5 млрд євро, і ці гроші нібито підтримують українську економіку. Однак потім польські ЗМІ поставили під питання цифру, названу Ващиковським.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua