"Енергія - це товар, який має свою ціну": У МВФ захвилювалися через борги українців за світло і газ


"Енергія - це товар, який має свою ціну": У МВФ захвилювалися через борги українців за світло і газ

Міжнародний валютний фонд (МВФ) наполягає на необхідності дотримання українськими підприємствами і громадянами країни платіжної дисципліни при розрахунках за спожиті енергоресурси в рамках реалізації загальної реформи енергетичного сектора України.

Про це заявив глава представництва МВФ в Україні Жером Ваше.

“Реформа енергосектору – це не тільки управління дефіцитом НАК “Нафтогаз України” і, як наслідок, зниження навантаження на держбюджет”, – повідомив Ваше.

“Результатом реформи стало те, що українці зрозуміли: енергія – це товар, який має свою ціну. Тепер необхідно дотримуватися платіжної дисципліни”, – додав він.

Раніше Ваше заявляв, що Україні необхідно продовжувати програму реформ і виконувати плани в частині тарифного регулювання, в тому числі в енергетичній сфері.

За даними “Нафтогазу”, підприємства теплокомуненерго, теплоелектроцентралі і деякі промислові споживачі за станом на 15 березня 2016 року заборгували компанії 23,1 млрд грн.

Кабінет міністрів відтермінував заплановане на 1 квітня підвищення цін на газ для населення на місяць – до 1 травня. Таке рішення стурбувало МВФ, оскільки через це зміщуються раніше затверджені графіки приведення ціни на газ для споживачів до ринкового рівня. Влада повинна завершити цей процес до кінця поточного року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua