ЗВТ з Туреччиною: коли чекати дешевого одягу та відпочинку за $150/тиждень


ЗВТ з Туреччиною: коли чекати дешевого одягу та відпочинку за $150/тиждень

Україна і Туреччина мають намір підписати договір про зону вільної торгівлі (ЗВТ) вже цього року.

Очікується, що після цього товарообіг між нашими країнами зросте з нинішніх $3,6 млрд до $20 млрд до 2020 року.

Журналісти з’ясували плюси і мінуси ЗВТ для бізнесменів і пересічних громадян.

Поки що Україна більше експортує до Туреччини своїх товарів, ніж імпортує турецьких. Зокрема, за даними Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), з України в Туреччину торік було експортовано товарів на суму $2,8 млрд, при цьому імпорт склав всього $0,8 млрд. Тобто торговельне сальдо було позитивним і склало $2 млрд. Для порівняння: торговельне сальдо України з ЄС було негативним і склало $2,5 млрд.

Що стосується аграрної сфери, то українські аграрії за минулий рік відвантажили в Туреччину продукції на $750 млн (завезли до нас на $220 млн). 90% аграрного експорту склали наші олійні культури, в тому числі соняшникова олія.

Самі аграрії відвантажили в Туреччину, за підсумками минулого року, продукції на $750 млн. (імпорт склав $220 млн.). Найбільш активно турки купували наші олійні культури і в тому числі соняшникову олію. На них припадає майже 90% аграрного експорту. В Україну турки, в основному, ввозили овочі і посівний матеріал.

Таким чином, Туреччина більше зацікавлена в ЗВТ, ніж Україна, зазначають експерти.

“Якщо приберуться останні бар’єри, до нас хлине дешевий турецький одяг, що не кращим чином позначиться на стані української легкої промисловості”, — заявили в асоціації “Укрлегпром”.

При цьому у профільній асоціації додали, що, тільки за офіційними даними, турецький одяг займає на українському ринку вже 10%. Реальні ж цифри напевно ще вищі, вважають у “Укрлегпромі”.

Бізнесмени з інших галузей також побоюються, що до нас хлине дешевий турецький імпорт, а українські товари не будуть користуватися попитом у Туреччині.

Виконавчий директор Європейської бізнес – асоціації Ганна Дерев’янко впевнена, що у виграші будуть українські споживачі, які зможуть купити турецькі товари за більш привабливими цінами.

Найбільше плюсів від ЗВТ українці відчують у туризмі. Вже зараз активно обговорюється питання відкритого неба між Україною і Туреччиною. “Сторони дійшли згоди, що необхідно повністю зняти обмеження по частоті рейсів в Жуляни, Львів і Одесу. Для Борисполя, що розвивається як хаб, все ж варто ці обмеження залишити”, — повідомив партнер ЮФ “Анте” Андрій Гук.

Відпочинок у Туреччині стане ще доступнішим. “Чесно кажучи, більшість готелів працює і так на межі рентабельності, але вони підуть навіть на доплату за кожного туриста, лише хоча б частково замінити російський потік туристів. Ці готелі будувалися під ментальність вихідців з СНД. Якими будуть ціни ближче до літа, не беруся прогнозувати, але не здивуюся, якщо тиждень відпочинку в п’ятизірковому готелі буде виставлено за $150”, — прогнозує президент Асоціації лідерів турбізнесу Олександр Новиковський.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua