Землю селянам: Аграрії вимагають від Ради відправити Яценюка у відставку


Землю селянам: Аграрії вимагають від Ради відправити Яценюка у відставку

Аграрна партія України вимагає від Верховної Ради негайно відправити уряд у відставку через заяви прем’єр-міністра Арсенія Яценюка про намір продати 1 млн га державних земель.
У разі неспроможності парламенту розпустити цей склад Кабміну і сформувати новий уряд аграрії вимагають від Верховної Ради прийняти рішення про саморозпуск і провести позачергові парламентські вибори.
 Про це йдеться в заяві Аграрної партії України, оприлюдненій на офіційному сайті партії.
 “Реалізація озвучених 28 лютого пропозицій прем’єр-міністра в прискореному режимі продати 1 млн гектарів державних земель веде до подальшого грабунку народу України і різкої дестабілізації соціально-економічної ситуації в країні. Це приклад того, до чого може “докерувати” уряд, який працює без реальної програми, якому висловили недовіру, але залишили у державного керма в силу кулуарних домовленостей “, – сказано в заяві.
 Аграрії зазначають, що Кабмін не має права приймати рішення про продаж землі.
 “Єдиним розпорядником головного багатства України, її землі, надр, повітря, водних і природних ресурсів, відповідно до статей 13-14 Конституції України, є народ України. Верховна Рада України як головний представницький орган народу встановила мораторій на продаж землі терміном не менше ніж до 1 січня 2017 року. в Україні немає державної землі, а є земля українського народу. І тільки народ може приймати рішення про продаж землі на загальнонаціональному референдумі “, – йдеться в заяві.
 Аграрії переконані, що початок продажу землі призведе до зосередження основного ресурсу країни в руках міжнародних корпорацій і олігархів.
 “Швидше за все, це будуть покупці не з України, а з інших держав, фінансові можливості яких на порядок вище можливостей українських виробників. В умовах девальвації гривні та падіння реальних доходів українці опиняться в ролі робочої сили, яка обслуговує” чужу “землю”, – сказано в заяві.
Аграрії наполягають, що обов’язковими умовами для впровадження ринку землі має бути: встановлення мінімальної вартості землі, не нижче, ніж у Європі; заборона продажу землі іноземцям і обмеження максимальної площі земель у володінні однієї сім’ї; створення механізму повернення землі у держвласність в разі недбалого ставлення до неї; гармонізація інтересів орендарів і пайовиків; створення системи вигідного кредитування кожного українця, який хоче працювати на землі. Без реалізації всіх цих кроків аграрії називають будь-які спроби продажу землі “диверсією проти українського народу”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua