Уманський про реструктуризацію держборгу: Ми створили "бомбу уповільненої дії"


Уманський про реструктуризацію держборгу: Ми створили "бомбу уповільненої дії"

Україна – країна з низьким виробничим складом, яка приречена на модернізацію та інвестування в інновації, що буде основою стабільного зростання. В цьому випадку обслуговування цінних паперів, випущених в рамках реструктуризації зовнішнього державного боргу, стане непідйомним для бюджету.

Про це розповів колишній заступник міністра фінансів України Ігор Уманський.

“Я не вважаю реструктуризацію держборгу України успішним проектом. Глибоко переконаний в тому, що буквально через кілька років – навіть якщо ця Верховна Рада допрацює повний термін – новий парламент і новий уряд зіткнуться з проблемами обслуговування держборгу.

За його словами, міністра фінансів, який буде в Кабміні після 2020 року, чекають великі труднощі при роботі з VRI (Value Recovery Instrument, інструмент відновлюваної вартості – цінні папери, випущені України, в обмін на згоду кредиторів “списати” частину боргу. – Ред) . Проблема, відзначає він, в тому, що цей інструмент прив’язаний до зростання ВВП, і при зростанні більше 3% в рік Україна буде платити певну частину від цього зростання.

“Від зростання ВВП, навіть не від держбюджету! Чи реальний ріст ВВП вище 3%? З середини 2012 року, економіка України стабільно скорочується. З огляду на низьку базу порівняння перспективи зростання у нас колосальні. Керуватися у своїй економічній і фіскальній політиці розрахунком на те, що зростання не буде? Це абсурд. Я вважаю навпаки – з урахуванням того, що Україна – найбідніша країна Європи, ми повинні створювати точки зростання для забезпечення зростання економіки на рівні не менше 5-7% на рік “, – пояснює Уманський.

Причому фінансист вважає, що “це, безумовно, реалістично”. Звільнення Донбасу і його відновлення стане, на його думку, однією з тих точок зростання, яка забезпечить стабільну базу для розвитку економіки на багато років.

“Україна – країна з низьким виробничим укладом. Ми” приречені “на модернізацію і інвестування в інновації, що також буде основою стабільного зростання. Це якщо розумно займатися розвитком країни. У цьому випадку обслуговування таких VRI призведе до непідйомного навантаження на держбюджет”, – зазначає колишній чиновник.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua