У січні обсяг вантажних залізничних перевезень впав до 11-річного мінімуму


У січні обсяг вантажних залізничних перевезень впав до 11-річного мінімуму

У січні 2016 року був зафіксований мінімальний за останні 11 років обсяг залізничних перевезень.

У порівнянні з груднем вони зменшилися на 25%, а в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – на 13%. Втрати за місяць тільки по відношенню до січня 2015 року – більш 3,3 млн тонн.

Основні “винуватці”: експорт (-2,2 млн.т або -23% г / г) і транзит (-1,4 млн.т або -54% г / г). В першу чергу, впав експорт будматеріалів (-90% г / г), зерна (-33% г / г) і ЗРС (-17% г / г). В транзит втрачений вантажопотік ЗРС (-65% г / г), нафти і н / п (-65% г / г) і вугілля (-52% г / г).

“Переважно транзит не пішов через затримку з узгодженням знижок, без яких в українських маршрутах немає ніякої доцільності”, – пояснює керівник експертного спрямування ЦТС-Консалтинг Андрій Шкляр.

Якщо експорт очікувано падає на тлі досить об’єктивних причин (несприятлива кон’юнктура на світових сировинних ринках, обмеження в портах через погодні умови, братський заборона на експорт щебеню в РФ), то втрата транзиту не була невідворотною: переважно транзит не пішов через затримку з узгодженням знижок, без яких в українських маршрутах немає ніякої доцільності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua