МВФ залишається в програмі з Україною: Райс назвав причини


МВФ залишається в програмі з Україною: Райс назвав причини

Ключовий кредитор України Міжнародний валютний фонд (МВФ) залишається в програмі співпраці, однак не готовий назвати дату підписання Меморандуму щодо другого перегляду програми і засідання Ради директорів по Україні.

Про це повідомив глава Департаменту зовнішніх зв’язків Фонду Джеррі Райс.

“Ми залишаємося в програмі реформ, ми не втрачаємо контактів з владою. І наша мета зараз – узгодити і підписати Меморандум (щодо другого перегляду програми – ред). Хоча я і не можу назвати дати підписання і дати засідання Ради директорів Фонду по Україні”, – сказав Райс.

Він підкреслив, що МВФ помітив ряд моментів, на які він звернув увагу української влади.

“Зрозуміло, що все це не означає, що Україна нічого не зробила. Безперечно, зробила – макроекономічна стабілізація була досягнута, був прогрес. Але дуже важливо, щоб цей прогрес був заглиблений і посилений. І одна зі сфер, яка потребує постійної уваги – держуправління і боротьба з корупцією”, – підкреслив Райс.

Раніше директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард виступила із заявою, в якій звернула увагу, що Фонду буде складно продовжувати програму реформ в Україні в разі, якщо не будуть продовжені реформи, а боротьба з корупцією буде припинена.

Після цієї різкої заяви у Лагард відбулася розмова з Порошенком. Розмову глава МВФ назвала конструктивною.

Нагадаємо, днями МВФ опублікував звіт за результатами діяльності місії Фонду в Україні. Зазначалося, що в МВФ незадоволені Податковим кодексом України. Зокрема, у Фонді підрахували, що зниження ставки ЄСВ призведе до втрати Україною бюджетних доходів на 4,5% ВВП.

Як відомо, 11 березня 2015 року МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF) загальним обсягом $ 17,5 млрд терміном на 4 роки. Перший транш за новою програмою в обсязі $ 5 млрд Україна отримала 13 березня, другий на $ 1,7 млрд – 4 серпня 2015 року.

На поточний момент Доповідь про хід реформ і Меморандум про другий перегляд програми і подальші дії сторін має розглянути Рада директорів МВФ, яка вирішить долю третього траншу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua