Німеччина закликає Україну до компромісу щодо боргу перед Росією, - Bloomberg


Німеччина закликає Україну до компромісу щодо боргу перед Росією, - Bloomberg

Міністерство фінансів Німеччини закликало Україну знайти компроміс з Росією щодо реструктуризації євробондів на $ 3 млрд, які були продані за попередньої влади.

Про це пише Bloomberg з посиланням на джерело, знайоме з ходом переговорів.

Україна в минулому році реструктуризувала більшість євробондів, домігшись від приватних кредиторів списання 20% боргу. Однак Росія наполягає, що вона офіційний кредитор, і тому пропозиція України має бути більш вигідною.

Міністерство фінансів Німеччини є посередником на переговорах між Росією і Україною. Видання зазначає, що це є свідченням того, що Україна намагається знайти позасудове рішення спору.

Нагадаємо, Україна винна Росії $ 3 млрд за спірними облігаціями, які були випущені в кінці 2013 році.

Росія відмовилася піти на реструктуризацію цієї заборгованості, на відміну від інших комерційних кредиторів. Україна в свою чергу відкинула можливість погашення боргу і ввела мораторій на його виплату.

1 січня Росія оголосила, що Україна не здійснила платіж у загальній сумі 3,075 млрд дол. США, і таким чином увійшла в стан дефолту. Російська влада звернулася до компанії The Law Debenture Corporation plc і почала процедури, необхідні для подачі позову до англійського суду. Звернення до суду очікувалося в кінці січня, але поки не відбулося.

Міністр фінансів Наталія Яресько неодноразово заявляла, що угода з комітетом приватним кредиторів забороняє Україні надавати Росії більш вигідні умови реструктуризації. При цьому 21 січня в Давосі вона вперше повідомила, що формат реструктуризації може бути змінений, якщо економічний ефект буде тим же.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua