Тютюнові акцизи рекордно поповнили бюджет


Тютюнові акцизи рекордно поповнили бюджет

За минулий рік бюджет отримав від тютюнових акцизів 22,2 млрд грн.

Торік в Україні продали 73 млрд сигарет. Це стільки ж, як і позаторік. Через збільшення акцизних ставок у бюджет надійшло на 4 млрд грн більше, ніж у 2014 році.

Про це повідомили в Українському центрі контролю за тютюном.

“У четвертому кварталі реалізація сигарет зросла до 22 млрд штук, тоді як у попередні 3 квартали вона становила в середньому 17 млрд. Зростання реалізації було штучним, спровокованим “ціновими війнами”, які влаштували тютюнові корпорації, починаючи з жовтня з метою не допустити високого зростання ставок акцизу в 2016 році. Незважаючи на “цінові війни”, надходження в бюджет за 4 квартал зросли до 6,6 млрд грн, тоді як у попередні квартали вони в середньому становили 5,2 мільярда гривень”, – пояснив Костянтин Красовський, завідувач відділом контролю за тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України.

Тютюнові корпорації штучно збільшили реалізації сигарет в 4-му кварталі 2015 перед значним зростанням акцизу. Таким чином акциз був сплачений за ставками 2015 року, а сигарети залишилися на складах і були відправлені у роздрібний продаж вже в нинішньому році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua