Банки стали тижнями затримувати гроші клієнтів через розвідку


Банки стали тижнями затримувати гроші клієнтів через розвідку

Банки стали активніше доповідати про операції рядових українців і компаній в Держфінмоніторинг, який відповідає за чистоту фінансових потоків, – в народі його ще називають фінансовою розвідкою.

Як повідомили нам в прес-службі Нацбанку, за грудень минулого року кількість таких звітів збільшилась майже на 23% – до 560 тис. за весь минулий рік число повідомлень зросло більш ніж втричі.

«Банки, відповідно до закону, зобов’язані інформувати правоохоронні органи про фінансові операції, щодо яких є підстави підозрювати, що вони пов’язані з фінансуванням тероризму», – уточнили в прес-службі НБУ.

Не звітувати перед фінрозвідкою – приховати інформацію – фінансистам не вдасться: банки за це карають. Фінансисти запевняють, що затримують і перевіряють дійсно підозрілі проводки.

«За формальним принципом не чіплятися і намагаємося не сильно затягувати операції клієнтів. Додаткові документи вимагаємо лише в тих випадках, коли стикаємося з дійсно підозрілими транзакціями – таке не проходить. І якщо бачимо злочини, звичайно ж, сигналізуючи про них », – пояснив голова правління банку «Хрещатик» Дмитро Гриджук.

Втім, є й винятки з правила. І навіть дуже неприємні: ряд банків почали використовувати підвищені вимоги НБУ щодо фінансового моніторингу для притримування грошей фізосіб: не видають готівку з рахунків і відмовляються їх перераховувати, посилаючись на необхідність перевірки клієнта та джерел самих коштів.

«Деякі банки останнім часом почали цим зловживати, тримають гроші людей не кілька днів, відведені законом, а тижнями. Судячи з усього, закривають таким чином свої касові розриви в збиток клієнтів. Багато хто вже почав оскаржувати такі дії, подали позови і судяться з фінустановами», – зазначив старший партнер адвокатської компанії «Кравець та Партнери» Ростислав Кравець.

До речі, знають про цю проблему і в НБУ – обіцяють вжити заходів.

«Такі факти в обов’язковому порядку враховуються Національним банком при здійсненні виїзних перевірок банків або проведенні дистанційного нагляду з питань фінансового моніторингу», – запевнили нас у прес-службі відомства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua