У Данії втрачають популярність готівкові розрахунки


У Данії втрачають популярність готівкові розрахунки

Якщо 20 років тому жителі Данії 80% покупок оплачували готівкою, то в даний час частка таких покупок менше 25%.

Причому картою данці воліють розраховуватися як за великі товари, так і за дрібні – наприклад, за хот-дог вартістю 5 євро.

Скоро майже всі датські магазини, крім продовольчих, зможуть отримувати дозвіл на прийом оплати тільки безготівковими платежами. У сусідній Швеції це частково вже практикується. Багато шведських політиків підтримують плани Нацбанку остаточно відмовитися від готівки до 2030 року.

«Ми зобов’язані надавати населенню і бізнесу стільки готівки, скільки буде потрібно, і ми це робимо», – заявив глава датського Центробанку Хуго Фрей Йенсенр.

На його думку, для такої невеликої країни як Данія необхідне скорочення витрат і подальша дігіталізація торгівлі.

Так, на даний момент близько третини данців встановили і користуються мобільним додатком MobilePay, щоб, наприклад, перевести гроші другові або розплатитися з продавцем на блошиному ринку.

Цікаво, що саме у Швеції, якій пророкують славу першої безготівкової країни світу, з’явилося і перше справжнє «рух опору», що протестує проти зникнення звичайних грошей з обігу. Особливу серйозність йому додає постать лідера – це колишній глава національної поліції країни і колишній президент Інтерполу Бьорн Ерікссон.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «У Данії втрачають популярність готівкові розрахунки» на Finance.ua - 3.0
В Контексті Finance.ua