0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт пояснив, як обвал нафти вплине на Україну

Енергетика
9149
Здешевлення нафти на світових ринках має як позитивний, так і негативний вплив на економіку України. З одного боку, дозволяє не підвищувати вартість бензину, з іншого – призводить до падіння цін на експортні товари. Таку думку висловив директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич.
“Здається, імпорт дешевої нафти для нас – це однозначно добре. Щоб розуміли: якщо нафта буде коштувати в районі 100 доларів за барель, то за нинішнім курсом бензин повинен коштувати більше 30 гривень. Для українського споживача це суттєва сума. Низькі ціни на нафту дозволяють частково утримувати ціну на бензин в умовах знецінення гривні “, – говорить він.
“Негатив є. Українська економіка експортоорієнтована, спрямована на продаж залізної руди, металопродукції, хімпродукції, зерна. Це все пов’язано з ціною нафти. Вона падає, разом з нею падають ціни на експортні товари української економіки”, – додав експерт.
Відповідаючи на питання, якою буде вартість нафти в 2016 році, Марунич припустив, що ціна марки Вrent на наступний рік буде в діапазоні 55-60 доларів за барель.
Як відзначають експерти, на негативну динаміку нафти продовжують впливати рішення ОПЕК від 4 грудня, коли міністри ОПЕК не домовилися про зміну квоти на видобуток нафти, яка складає 30 млн барелів на день.
За матеріалами:
Обозреватель
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас