Світові ціни на ключові для України сировинні товари (інфографіка) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Світові ціни на ключові для України сировинні товари (інфографіка)

Казна та Політика
3735
У жовтні ціни на пшеницю продовжували зниження, що триває з грудня 2014 року, – з 270 доларів США за тонну в грудні 2014 до 165.4 доларів США за тонну у вересні 2015.
Ціни на залізну руду в жовтні трохи знизилися до 52.7 доларів США за тонну, що близько до мінімальних значень за рік. При цьому, ціни на нафту продовжують залишатися на низьких рівнях у районі 47-48 доларів США за барель.
Таким чином, ціни як на ключову для економіки України експортну сировину – зернові й метали – так і на ключовий сировинний імпорт – енергоносії – залишаються низькими і про зміну тенденції говорити поки не доводиться.
Цілком ймовірно, що відносно низькими ціни на сировину залишаться ще довго. Враховуючисировинний бум першого десятиліття 21-го століття, що передував нинішньому періоду, цілком нормально було б очікувати тривалого періоду низьких цін.
Для традиційно сировинної економіки України, в короткостроковій перспективі, це не дуже хороша новина. Однак, враховуючи те, як погано показала себе для нашої країни сировинна модель, спад на сировинних ринках створює серйозні стимули для переходу до більш сучасного устрою економіки, характерного для наших східноєвропейських сусідів з країн ЄС. Такий перехід сильніше від будь-якого буму на сировинних ринках збільшив би добробут українців.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас