Гонтарєва допускає націоналізацію "Приватбанку", - депутат


Гонтарєва допускає націоналізацію "Приватбанку", - депутат

Національний банк може націоналізувати “Приватбанк” в тому випадку, якщо його акціонери не будуть виконувати свої зобов’язання.

Про це заявив журналістам голова парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка з посиланням на слова голови НБУ Валерії Гонтарєвої.

“Від голови НБУ ми отримали таку інформацію:“ПриватБанк” є і буде існувати, питання тільки в тому, хто буде його власниками. Якщо нинішні власники виконають план докапіталізації банку – вони ними залишаться, якщо ж ні – то Гонтарева з упевненістю заявила, що “Приватбанк” буде націоналізований “, – сказав він.

За словами Рибака, відправною точкою в цьому процесі повинен стати березень 2016.

У свою чергу в Національному банку відзначили, що на даний момент проходить діагностика ТОП-20 банків.

“До кінця 2015 року будуть визначені обсяги докапіталізації щодо цих банків, а до кінця першого кварталу 2016 банки повинні зробити перші кроки по скороченню кредитування пов’язаним особам. Тому березень 2016 р.є реперною точкою для всіх ТОП-20 банків”, – повідомили в прес-службі регулятора.

При цьому в НБУ підкреслили, що, “як і минулого разу, до банків, які не виконають ці умови, будуть застосовані відповідні заходи Національного банку: ці вимоги однакові для всіх банків”.

ПриватБанк заснований в 1992 році. За даними банку, його найбільшими акціонерами є Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський з частками по 45,3349%.

Згідно з даними Нацбанку, на 1 квітня 2015 року з розміром загальних активів (248, 041 млрд гривень) банк є найбільшим серед 133 діючих у країні банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua