До 2020 року Німеччина вкладе в стимулювання мікроелектроніки € 400 млн


До 2020 року Німеччина вкладе в стимулювання мікроелектроніки € 400 млн

Глобалізація боляче вдарила по європейським виробникам напівпровідників. Значний за відносним обсягом виробництва кластер вдалося зберегти тільки Німеччині.

Сьогодні в цій країні випускається рівно половина від усіх вироблених у Європі чіпів. Більше того, оскільки всі заводи зосереджені в Саксонії, то половина європейського виробництва напівпровідників організована в цьому окремому регіоні.

У виробництві зайнято 25 тися осіб, що генерує річну виручку на рівні € 6 млрд. І все ж, на рівні світових обсягів випуску чіпів – це дрібниці. У перерахунку на 300-мм напівпровідникові пластини в Європі (навіть не в Німеччині) обробляється менше 1% від загальносвітового обсягу підкладок.

В ході недавнього візиту канцлера Німеччини Ангели Меркель (Angela Merkel) на завод компанії Infineon було заявлено, що в країні розробляється програма для стимулювання мікроелектроніки.

Програма буде створена до кінця 2015 року. Очікується, що бюджет програми складе 400 млн євро, а триватиме вона як мінімум до 2020 року. Скажемо прямо, в розрахунку на п’ять років бюджет програми стимулювання досить скромний. Рятує те, що Федеральне Міністерство з науки і освіти знаходить певні кошти для окремого субсидування виробників. Так, гранти отримали компанії GlobalFoundries (розробка техпроцесів), Infineon (силові напівпровідники) і Fraunhofer Institute.

Важливість стимулювання мікроелектроніки на новому етапі полягає в тому, що наближається так звана епоха Промисловості 4.0 (Industry 4.0).

Передбачається, що виробництво і багато іншого будуть зав’язані на хмарні сервіси за допомогою інфраструктури з устаткування з підключенням до Інтернету.

Це складова частина розвитку ери речей з підключенням до Інтернету.

Ключовим моментом концепції є безпека і захищеність з’єднань. Електроніку для подібних завдань вкрай важливо випускати під повним контролем всередині країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua