Світові представлено Eddystone - відкритий формат Bluetooth-маяків


Світові представлено Eddystone - відкритий формат Bluetooth-маяків

Технологія Eddystone від Google являє собою відкритий, крос-платформний формат Bluetooth LE для Bluetooth-маяків.

Маяками називають Bluetooth-передавачі, що відправляють якісь дані інформаційного або рекламного характеру, які можуть приймати смартфони та планшети в радіусі дії передавача. Наприклад, автобусна зупинка може транслювати таким чином графік маршрутів, магазин – рекламні акції та пропозиції, музей – режим роботи виставок і т.д. Повідомлення, що приходить у форматі сповіщення, може містити посилання, що веде на веб-сторінку.

Eddystone багато в чому схожий на розроблений Apple формат iBeacon, але більш відкритий. Основна проблема iBeacon – пропріетарний характер, через що він підтримує тільки пристрої від Apple. Наприклад, коли компанія Radius Networks вирішила запустити iBeacon на Android, Apple зв’язалася з нею і зажадала припинити роботу. Але все менше компаній згодні втрачати 50-80% потенційних клієнтів, тому в Google чітко бачать необхідність у більш відкритій альтернативі, не пов’язаної з якоюсь платформою.

Назва Eddystone може здатися комусь дивною, але в Google говорять, що вона запозичена у відомого маяка «Еддістоун» у Великобританії. Крім того, в компанії спеціально не хотіли називати формат «Google Beacon», оскільки він створювався з відкритим вихідним кодом.

Важливою відмінністю Eddystone від аналогів є підтримка декількох так званих «типів фреймів» (блоків завантажених даних). Попередні рішення від Apple (iBeacon) і самої Google (The Physical Web) підтримують тільки один тип, що обмежує їх функціональність.

Підтримка Eddystone вже вбудована в Nearby API на Android в складі Google Play Services. Формат також можна використовувати в iOS в якості бібліотеки. Eddystone доступний на GitHub за ліцензією Apache v2.0.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua