0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

В Україні рекордно зменшилася кількість імпортних товарів


В Україні рекордно зменшилася кількість імпортних товарів

Україна продовжує скорочувати товарний імпорт. Про це йдеться в аналітичній доповіді до щорічного послання президента України до Верховної Ради. Документ, підготовлений Національним інститутом стратегічних досліджень.

Так, в 2014 р Україні рекордно скоротила імпорт товарів майже на 32% (до $52,5 млрд), відзначається в документі.

Найсильніше впали обсяги поставок з країн СНД (на 43,7%, у тому числі з РФ – більш ніж удвічі), майже на третину скоротилися поставки з країн Азії та на 22,5% – з країн ЄС.

У підсумку в 2014 частка країн ЄС у вітчизняному товарному імпорті досягла рекордних 40%.

По окремих позиціях падіння імпортних поставок в 2014 р перевищило показники кризового 2009 р.

У товарному розрізі найбільше скоротилися поставки мінеральних продуктів (на 36% щодо рівня 2013 і два рази в порівнянні з 2011 р), а їх частка в імпорті знизилася до 27,3%.

Імпорт товарів машинобудування зменшився в 2014 на 38,0%, як наслідок, їх частка в загальній структурі знизилася до 23,0%.

У 2014 р Україна істотно скоротила споживання імпортних товарів з високим ступенем промислової переробки. Зокрема, на 32% знизився імпорт продукції кінцевого споживання і на 25% – напівфабрикатів і конструкційних матеріалів.

Нагадаємо, у доповіді також наголошується, що в цілому ситуація з українським експортом знаходиться у важкому стані, країна в найближчому майбутньому не зможе повернутися до “довоєнних” обсягів експорту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування