Відтік капіталу з emerging markets перевищив $600 млрд за 9 місяців


Відтік капіталу з emerging markets перевищив $600 млрд за 9 місяців

Чистий відтік капіталу з 15 найбільших ринків країн за останні три квартали (липень 2014 року – березень 2015) склав $600, 1 млрд, свідчать підрахунки NN Investment Partners (колишньої ING Investment Management).

Таким чином, втрати emerging markets перевищили відтік в $545, 2 млрд, що спостерігався під час найбільшого загострення світової фінансової кризи – з липня 2008 року по березень 2015 включно.

При цьому NN Investment Partners відзначає, що втеча капіталу в останні місяці поки ще не звело нанівець ті надходження, які ринки, що розвиваються отримували в післякризовий період завдяки програмам грошово-кредитного стимулювання в США. Чистий приплив коштів з липня 2009 року по 30 червня 2014 склав $ 2,2 трлн.

Останні три квартали виведення коштів в emerging markets сприяв ослаблення валют країн, що розвиваються по відношенню до долара США, а також ралі акцій в розвинених країнах.

NN Investment Partners очікує подальшого відтоку капіталу в II кварталі, хоча його темпи, швидше за все, сповільняться. Пік останніх років припадав на жовтень-грудень 2014 року – $255, 3млрд, тоді як в I кварталі 2015 показник знизився до $208, 8 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua