Інфляція в Україні різко прискорилася, виною тому девальвація, - НБУ


Інфляція в Україні різко прискорилася, виною тому девальвація, - НБУ

Зростання споживчої інфляції різко прискорилося до 45,8% в річному вимірі і було обумовлено піковим відображенням на цінах істотного знецінення гривні в кінці лютого 2015 року. Про це повідомили в НБУ.

“У березні суттєво прискорилося зростання індексу споживчих цін – до 10,8% (10,1% за вирахуванням сезонного фактора і 45,8% у річному вимірі). Значне зростання індексу споживчих цін за березень був обумовлений передусім впливом курсового фактора”, – зазначають у Нацбанку.

За оцінками фінрегулятора, розрахунковий період для інфляції збігався з періодом пікового відображення на цінах істотного знецінення гривні в кінці лютого – до 30 грн / дол.

Згідно з даними регулятора, базовий і небазовий індекс споживчих цін у березні росли майже однаковими темпами – 10,8% і 10,9% відповідно.

“У річному вимірі базова інфляція зросла до 44,6%, небазова – до 47,6%”, – уточнили в НБУ.

“Ціни на продукти харчування, що входять до складу базового індексу споживчих цін (переважно з високим ступенем обробки), підвищилися на 13,1% за місяць (54,0% в річному вимірі) в результаті вторинних ефектів від зростання цін на енергоносії, паливо і сирі продукти “, – додали в Нацбанку.

Нагадаємо, падіння ВВП України в першому кварталі 2015 року з порівнянні з аналогічним періодом 2014 склало, за оцінками Нацбанку, близько 15%.

Бюджет-2015 побудований на оптимістичному сценарії і передбачає падіння ВВП на 5,5% при інфляції 26,7% і середньорічному курсі 21,7 грн / $ 1, тоді як два інших урядових сценарії припускають падіння ВВП 8,6% і 11,9 % при інфляції 38,1% і 42,8% відповідно.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua