Коли українська економіка почне виходити з кризи (інфографіка)


Коли українська економіка почне виходити з кризи (інфографіка)

Незважаючи на військові дії, українська економіка залишається на плаву. Згідно з даними Держстату за перший квартал цього року, вона стабілізувалася, і навіть показала нехай невелике, але зростання: у березні, порівняно з лютим, маємо підвищення в середньому на 10% практично по всіх позиціях: так, сільське господарство підскочило майже на 10% , а будівництво – майже на 18% (див. інфографіку).

ЕКСПЕРТИ. Економісти проявляють обережний оптимізм і радять орієнтуватися при порівнянні не на занепадницькі дані лютого, а на аналогічні показники минулого року (березень до березня у нас – падіння. – Авт.). Але все ж визнають: перші ознаки стабілізації дійсно намітилися. Втім, до реального підйому поки далеко. “Однозначно можна сказати, що темпи падіння економіки сповільнилися. Це теж добре”, – каже керівник проекту “Успішна країна” Андрій Блінов.

Згоден з колегою і президент Украналітцентра Олександр Охріменко. Але, на його думку, невеликому зростанню економіки допомогла також стабілізація гривні: бізнесу стало простіше працювати, тому що в ціну не доводиться закладати фактори ризику, пов’язані зі стрибками нацвалюти.

Наприклад, коли в лютому курс долара зростав більше, ніж знижувався, нафтотрейдери додатково підвищили ціну бензину і дизпалива в роздробі приблизно на дві гривні, нагадує і директор енергопроектів НТЦ “Психея” Геннадій Рябцев. “А зараз населення і бізнес активно здають закуплені про запас долари і євро, це зменшує напруженість на валютному ринку”, – констатував Охріменко.

ЩО БУДЕ. Блінов прогнозує, що ще два квартали нас чекає зниження виробництва в порівнянні з 2014, хоч воно і буде сповільнюватися. А вже з жовтня почнеться такий же повільне, але зростання. “Це пов’язано і з тим, що економіці потрібно 6-9 місяців, щоб адаптуватися до цінових і логістичним шоків, і налаштувати нові виробничі ланцюжки”, – говорить Блінов.

Охріменко налаштований більш оптимістично: він вважає, що вже у квітні ми побачимо мінімальне зростання промпоказників, як і раніше стабільну (до 22,5-23 грн / $) нацвалюту, і інфляцію вдвічі нижче, ніж у березні (5-5,5 %), та й то – в основному за рахунок комуналки, що подорожчала. “Обсяги імпорту будуть як і раніше падати, експорту (насамперед метал, зерно, м’ясо) – навпаки, рости, тому що через девальвацію гривні наші товари стали конкурентоздатними за кордоном. Але для всього цього обов’язково потрібен мир”, – прогнозує Охріменко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua