Експерти розповіли, що потрібно для запуску вільного ринку газу в Україні


Експерти розповіли, що потрібно для запуску вільного ринку газу в Україні

В ході “круглого столу” в НАН України на тему “Стратегія та пріоритети розвитку ринку природного газу в контексті сучасних євроінтеграційних прагнень України”, представник французької GDF Suez назвав 5 умов, які необхідно виконати Україні для реального запуску вільного ринку газу.

По-перше, Україні потрібно запустити свій європейсько-східний хаб. Для цього необхідна друга умова – укласти угоди з газотрейдерами.

Крім того, важливі також прості і зрозумілі правила ліцензування діяльності. А також чітка система та механізм балансування.

Ще одна умова – потрібен справедливий доступ до підземних сховищ газу (ПСГ) в Україні, мобільний і гнучкий механізм (зараз система сильно забюрократизована, закон прийнятий але не діє).

У свою чергу генеральний директор ТОВ “Нафтогазбудінформатика”, д.т.н. Леонід Уніговський зазначив, що до жовтня Україна ще потрібно приняти 9 законодавчих актів.

В цілому робота в цьому напрямку ведеться, і європейські трейдери готові надати українській стороні свій досвід в цьому питанні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua