Думка експерта: Україна витрачає в 70 разів більше на субсидії, ніж на енергозбереження


Думка експерта: Україна витрачає в 70 разів більше на субсидії, ніж на енергозбереження

Кошти обсягом 24,5 мільярда гривень, передбачені в бюджеті для компенсації тарифів на енергоносії, можна використовувати ефективніше.

Такої думки дотримується керівник проектів ЄК “Угода Мерів-Схід” Святослав Павлюк.

“Взяв калькулятор і зіставив нещодавно анонсований бюджет щодо компенсації населенню 40% по кредиту на матеріали утеплення будинків, з бюджетом субсидій за енергоносії на цей рік”, – написав він на своїй сторінці в FB.

Павлюк нагадав, що на програми енергозбереження в цьому році виділено 343 млн гривень. Водночас, на субсидії за енергоносії, як відомо, в 2014 році передбачається виділити 24,5 млрд гривень.

Також експерт зазначив, що 343 млн гривень – це гроші, виділені Україні Євросоюзом, а 24,5 млрд гривень – це гроші платників податків.

“Якщо перерахувати це в щоденний показник, отримаємо 66 млн гривень – щодня. Тижневі субсидії населення з енергоресурсів – це річний бюджет, виділений на енергозбереження країни”, – підкреслив він.

“Уряд зробив перший крок, прийнявши маленьку, фрагментарну програму підтримки утеплення, але ми повинні використовувати гроші субсидій ефективніше. Ті суми краще дати сім’ям на утеплення – одноразово, на покриття відсотків, на покриття частини кредиту, на щось, що скорочує споживання і підтримує економію”, – вважає Павлюк.

За його словами, уряд зараз виконує “капризи” населення.

“Якщо населення і фахівці будуть вимагати субсидій, а не реальних механізмів стимулювання скорочення споживання, то уряд дасть субсидії. Це значно простіше. Але давайте говорити про правильний порядок денний”, – підкреслив Павлюк.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua