Думка експерта: Країна має прокинутися від тарифного популізму


Думка експерта: Країна має прокинутися від тарифного популізму

Політики мають припинити спекуляції на тарифах. Таку думку висловив експерт аналітичного центру “Діксі Груп” Антон Антоненко.

“Що сталося з державними послугами, які були штучно зроблені безкоштовними? Їх якість дуже швидко почала відповідати заявленій вартості, тобто швидко знижуватись”, – відзначив експерт.

На його думку, радянська модель “над дешевих” послуг не тільки поступово руйнувала ці послуги, але й заклала в споживачів хибне відчуття їх справжньої, реальної безкоштовності.

“Проте насправді за ці послуги мала платити держава, яка б брала ці кошти з тих-таки людей, які платять податки. Однак, держава весь час використовувала це як елемент корупції, відмовляючи громадянам в прозорості виплат. Саме в цьому і була основна суть моделі – питатимете ви, чи не вкрали раптом гроші, якщо за вас заплатили?”, – зазначив Антоненко.

На його думку, відповідь на високі тарифи складна, але така вона для всіх цивілізованих країн – ощадність та цільові субсидії. Кращого не придумали.

“Споживання відповідно до потреб, а не до звичок, прорахунок витрат родини на енергію та економічно обґрунтовані кроки для зменшення її споживання мають стати в нагоді тим, хто хоче зменшити рахунки. Натомість тих, хто дійсно не зможе заплатити, має надзвичайно точно і обґрунтовано знати соціальна служба, щоб не менш чітко та прозоро надавати субсидію”, – вважає експерт.

Таким чином, в Україні можуть створитися умови, коли розірветься замкнене коло, в яке сплелися зарплати, пільги, тарифи та якість послуг, заявив Антоненко.

“Для комунальної сфери це прогрес, який можна порівняти з заміною бартерних розрахунків на грошові. Звичайно, це дуже складно, проте саме цей шлях є цивілізованим і правильним. Головне – він навчає споживачів уважності як до своїх витрат, так і до платежів держави, створюючи великий попит на прозорість. А це – саме те, чого довгі роки бракувало енергетичній галузі України”, – підсумував він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua