0 800 307 555
0 800 307 555

Українцям бракує грошей на відпочинок за кордоном через девальвацію гривні


Українцям бракує грошей на відпочинок за кордоном через девальвацію гривні

Девальвація гривні призвела до стрімкого подорожчання відпочинку за кордоном. Минулого літа українці могли дозволити собі відпочинок на курортах Туреччини або Єгипту хоча б за “гарячими” цінами – $300 (близько 4 тис. грн за курсом 13,3 грн/дол) з людини.

Сьогодні ці ціни, як мінімум, в два рази вищі. Крім того, туроператори, побоюючись падіння попиту, різко зменшили замовлення авіаційних чартерів, а крісла на решті рейсів продають спільно. Це призведе влітку до різкого зменшення шансів на появу “гарячих” турів у принципі, кажуть експерти.

“Українці цього року перенесуть витрати на відпочинок на останнє місце. Необхідно витрачати гроші на одяг, їжу, інші потреби”, – зазначає директор представництва Польської туристичної організації в Україні Влодзімєж Щурек.

Торік сім’я з середнього класу, яка отримувала середньомісячний дохід близько 10 тис. грн, сміливо могла собі планувати літній відпочинок в Болгарії, Єгипті або Туреччині. Цього року 70% з них почнуть шукати альтернативу в Україні, вважає засновник туркомпанії “Час на мандри” Юрій Пирч.

При цьому, через зростання попиту, девальвацію гривні, подорожчання продуктів і пального, ціни на розміщення в готелях істотно зросли за останній рік. Торік відпочинок у пансіонатах зі зручностями на поверсі коштував приблизно 80 грн за добу з людини, а цього року ціна зросла до 100 грн, повідомила керівник Асоціації туристичного та оздоровчого бізнесу “Відродження” (Миколаїв, Коблево, Очаків) Тетяна Квасняк.

Розміщення в номері зі зручностями подорожчало з 150 грн до 200-210 грн. При цьому Квасняк очікує 90%-вого завантаження номерного фонду її регіону. За оцінкою директора Центру туристичної інформації Володимира Царука, цього року в Україні українці готові в середньому витрачати якраз вищевказані 200-250 грн з людини за добу відпочинку.

Учасники туристичного ринку вже бачать зростання інтересу до відпочинку в Карпатах та на півдні України. Директор мережі турагентств “Поїхали з нами” Олег Кулик каже, що раніше в структурі продажів його компанії тури по Україні були на 16 місці з часткою 1%, а за підсумками зимового сезону вони піднялися на 5-е місце з 4%. Він очікує, що в майбутньому ця частка збільшиться до 5%.

Великі іноземні туроператори, які раніше займалися тільки виїзним туризмом, також стали потроху додавати в свій асортимент подорожі по Україні. Але на ринку все ще немає великих туроператорів, які можуть запропонувати велику різноманітність якісно напрацьованих турів. “На ринку внутрішнього туризму зараз недостатня пропозиція, але великий попит. Операторів, які займаються виключно внутрішнім туризмом, можна перерахувати по пальцях рук”, – вважає Пирч.

За словами експертів, для розвитку внутрішнього туризму в Україні потрібно активніше розвивати інфраструктуру – будувати готелі і транспортні артерії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua