"Нафтогаз" продовжує вимагати дивіденди від "Укрнафти"


"Нафтогаз" продовжує вимагати дивіденди від "Укрнафти"

НАК “Нафтогаз України” відхилив заяву “Укрнафти” про зарахування, якою компанія списувала свої зобов’язання виплатити в держбюджет дивіденди на 1,8 млрд грн.

Про це сказано у довідці стосовно правомірності такої заяви, яка є у розпорядженні “Української правди”.

Цю заяву в.о. голови правління “Укрнафти” Олексій Кущ, який представляє інтереси групи “Приват” олігарха Ігоря Коломойського, надіслав “Нафтогазу” 10 квітня. У ній він аргументував, що сам “Нафтогаз” винен компанії 2,6 млрд грн за газ, вилучений у неї у 2008 році.

У зв’язку з цим “Укрнафта” у одноосібному порядку оголосила взаємозарахунок, списавши власні зобов’язання з виплати дивідендів і скоротивши вимогу сплати боргу збоку “Нафтогазу” з 2,6 млрд до 887 млн грн.

У нинішньому документі “Нафтогаз” визнає, що у 2008 році з підземних газосховищ дійсно був вилучений і спожитий населенням “газ невизначеного власника”.

Тим не менше, “Нафтогаз” наполягає, що взаємозарахунок тут неможливий, оскільки цей газ перебував на зберіганні “Укртрансгазу”, а отже “Нафтогаз” “не є боржником у вказаному зобов’язанні”.

Крім того, “Нафтогаз” додав, що “Укрнафта” повинна сплатити дивіденди не йому, а у державний бюджет, тому зобов’язання між компаніями не можуть вважатися однорідними.

Як відомо, термін виплати “Укрнафтою” дивідендів у держбюджет за 2011, 2012 і 2013 роки сплив 10 квітня.

На початку березня Коломойський особисто заявляв, що “Укрнафта” не виплачуватиме дивіденди через борг “Нафтогаза” за вилучений газ.

Доля держави в “Укрнафті” становить 50% + одна акція, доля структур Коломойського – близько 42%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua