Експерт пояснив, що допоможе зупинити восени неймовірне зростання інфляції


Експерт пояснив, що допоможе зупинити восени неймовірне зростання інфляції

Кожен місяць гривня може втрачати 4-5 копійок через великий рівень інфляції. Таку думку висловив керівник проекту “Успішна країна”, економіст, публіцист Андрій Блінов. Він не виключає, що інфляція в Україні може легко подолати позначку в 50% в 2015 році. Для цього, за словами Блінова, необхідне зростання споживчих цін у квітні лише на 6,3%.

“Підвищення комунальних тарифів цю цифру, безумовно, забезпечить, як би ритуально не співали на Грушевського”, – додає він. “По суті це означає наступне: кожен місяць гривня буде втрачати по 4-5 копійок. І ніякий депозит не покриє цю втрату, та ще й при оподаткуванні 21,5%”, – вважає експерт.

Блінов також зазначив, що різке зростання інфляції в кращому випадку триватиме до вересня цього року і зупинити його допоможе, зокрема, хороший урожай.

“Нинішнє зростання цін означає тектонічні зрушення в структурі споживання. Якщо раніше українці воліли продовольчі товари високої якості, відомих брендів і в хорошій упаковці, то тепер переключаються на макарони і крупи на вагу, дешеві сорти хліба, борошно другого сорту. Масштабне перемикання з товарів середнього якості і цінової категорії на товари максимально дешеві – очевидний симптом другої фази кризи, коли настає різке стиснення попиту з боку населення, викликане як втратою роботи, так і заморожування заробітних плат”, – прогнозує керівник проекту “Успішна країна”.

Андрій Блінов також вважає, що причина такої галопуючої інфляції пов’язана з фінансуванням у 2014 році Нацбанком уряду на суму 171 млрд грн. Таким чином, владі, аналізуючи досвід боротьби країн Східної Європи зі зростанням цін, доведеться витратити 12-15 місяців, щоб зупинити негативні тенденції в українській економіці.

Нагадаємо, інфляція в Україні в березні 2015 року склала 10,8%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua