Завдяки кредиту МВФ золотовалютні резерви збільшилися за місяць майже вдвічі


Завдяки кредиту МВФ золотовалютні резерви збільшилися за місяць майже вдвічі

Золотовалютні резерви Національного банку України, за попередніми оцінками, у березні зросли в 1,8 раза до 9,970 млрд дол., повідомляється на сайті Національного банку України

«Динаміка резервів у березні була зумовлена насамперед отриманням коштів від Міжнародного валютного фонду в сумі 4,873 млрд дол., у тому числі на користь уряду в сумі 2,633 млрд дол. Також збільшенню обсягу резервів у березні сприяло надходження коштів на користь уряду в сумі 200 млн канадських доларів», – йдеться в повідомленні НБУ.

Крім того, за інформацією НБУ, на рівень міжнародних резервів у березні вплинули інтервенції на міжбанківському валютному ринку, у ході яких регулятор купив 581,4 млн дол., продав – 372,5 млн дол. США. У тому числі 281,3 млн дол. НБУ продав у ході адресних інтервенцій держпідприємствам НАК «Нафтогаз України» і НАЕК «Енергоатом».

Також повідомляється, що платежі уряду й Нацбанку з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті становили 906,9 млн дол., у тому числі на користь МВФ – 221,9 млн дол.

Згідно з опублікованими даними про структуру резервів, на 1 квітня резерви в іноземній валюті становили 9,053 млрд дол., резервна позиція в МВФ – 0,03 млн дол., спеціальні права запозичення – 5,59 млн дол., золото – 911,31 млн дол.

«Обсяг міжнародних резервів України на сьогодні є достатнім для виконання зобов’язань та поточних операцій уряду й Національного банку України», – наголошується в повідомленні НБУ.

Зазначимо, золотовалютні резерви НБУ в лютому знизилися на 12,4% до 5,625 млрд дол., оновивши більш ніж 11-річний мінімум після провалу до 6,218 млрд дол. у червні 2003 року.

За 2014 рік резерви скоротилися на 12,883 млрд дол. (на 63,1%).

Міжнародний валютний фонд схвалив програму кредитування економіки України загальним обсягом 17,5 млрд дол. терміном на 4 роки. Перший транш у рамках нової програми в 5 млрд дол. отримано 13 березня.

У рамках цієї програми Національний банк очікує зростання золотовалютних резервів до кінця 2015 року до 18,2 млрд дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua