Дефіцит бюджету України став рекордним, - експерт


Дефіцит бюджету України став рекордним, - експерт

Дефіцит державного бюджету України за січень-лютий поточного року став рекордним через стрімке збільшення витрат на оборону і на обслуговування держборгу, однак доходи бюджету зросли і в цілому показники набагато кращі очікуваних. Таку думку висловив виконавчий директор аналітичної групи Case Ukraine Дмитро Боярчук.

Експерт нагадав, що Міністерство фінансів відзвітувало про показники держбюджету України за підсумками січня-лютого, і, згідно зі звітом, дефіцит держбюджету виріс до 8,743 млрд грн, або в 1,7 рази порівняно з аналогічним періодом попереднього року.

“Мінфін відзвітував про рекордний дефіцит центрального бюджету – 8,7 млрд грн за січень-лютий 2015 проти 5,3 млрд грн в минулому році. Серед причин такого дефіциту: стрімке зростання витрат на оборону – до 4,1 млрд грн проти 1,9 млрд грн в минулому році, витрат на обслуговування боргу – до 12,2 млрд грн проти 5,8 млрд грн в минулому році, обмежені можливості скорочення інших програм”, – зазначив Боярчук.

При цьому він зазначив, що зведений бюджет за звітний період був майже бездефіцитним – дефіцит склав всього 0,3 млрд грн проти 2,4 млрд грн за січень-лютий 2014 року – завдяки профіциту місцевих бюджетів.

“Чиновники стверджують, що профіцит місцевих бюджетів свідчить про успіх реформи децентралізації. Проте деталі такого успіху нам поки не відомі. Було б добре їх пояснити”, – зазначив Боярчук.

У той же час експерт констатував, що доходи бюджету збільшилися. “Без урахування підтримки Національного банку України доходи скарбниці за два місяці збільшилися на 16,7%, в той час як за весь минулий рік зростання доходів без внесків НБУ склав всього 4,5%”, – написав експерт.

Як повідомлялося, дефіцит держбюджету України за підсумками січня-лютого 2015 склав 8,743 млрд грн, що на 3,465 млрд грн, або в 1,7 рази, більше дефіциту за аналогічний період минулого року в розмірі 5,279 млрд грн.

Дефіцит зведеного бюджету України за звітний період склав 272 млн грн, що майже в 9 разів менше показника за січень-лютий 2014 року. За підсумками січня дефіцит держбюджету склав 9,185 млрд грн, дефіцит зведеного бюджету – 2,555 млрд грн.

Діючий держбюджет України на 2015 рік передбачає доходи на рівні 502,260 млрд грн, витрати – 566,870 млрд грн, граничний обсяг дефіциту в розмірі 75,820 млрд грн, або 4,1% ВВП, стелю держборгу на рівні 1,394 трлн грн.

Фактичний дефіцит держбюджету за 2014 рік, включаючи випуск ОВДП для компенсації різниці в тарифах місцевим бюджетам на оформлення відшкодування ПДВ, склав 78070 млн грн, що на 20,7% більше показника за 2013 рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua