Експерти радять запасатися бензином про запас


Експерти радять запасатися бензином про запас

Ціни на пальне минулого тижня знижувалися, але можуть почати рости.
“За період з 20 по 27 березня ціни на АЗС України знизилися” – повідомив Сергій Сапегін, директор НТЦ “Психея”. На бензини – малопомітно. За словами експерта, А-92-Євро і А-95-євро в середньому по країні подешевшали всього на 0,1% (-2 коп./л), “другий” – до 19,76 грн/л, “п’ятий” – до 20,87 грн/л. Найменші ціни на А-92 на рівні 17,9 грн/л були зафіксовані в Сумській області, на А-95 – 18,9 грн/л у Житомирській, Київській, Кіровоградській, Хмельницькій областях і в столиці.

Дизельне паливо євро за тиждень подешевшало істотніше: на 1,9% (-41 коп/л) до 21,32 грн/л. Найменша ціна – 19,6 грн/л – відзначена в Чернігівській області. А найбільше ринок порадував власників автомобілів з ГБО: зріджений нафтовий газ СПБТ (суміш пропан-бутанова технічна) за тиждень став дешевше на 9,3% (-1,1 грн/л), середня ціна опустилася до 10,57 грн/л . Найменше – 9,8 грн/л – за нього просили на заправках Вінницької, Запорізької, Хмельницької та Чернігівської областей.

Зараз саме час заправлятися про запас – на ринку починають формуватися передумови для зростання цін, головні причини якого:
припинення процесу зміцнення гривні при висловленій керівництвом НБУ невпевненості в його здатності “утримати курс на рівні 22 грн/$1”;
зростання світових нафтових котирувань з $55-56 до $58-59/бар; як наслідок – подорожчання цистернових партій ввезеного в Україну бензину на 7-9% за минулі сім днів;
збільшення попиту на паливо, в першу чергу дизельне, у зв’язку з веденням весняних польових робіт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua