У МОЗ розповіли, як будуть призначати відповідального за ліки в Україні


У МОЗ розповіли, як будуть призначати відповідального за ліки в Україні

Главу Державної служби з лікарських засобів будуть відбирати на відкритому конкурсі, заявив міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі.

“Всі призначення будуть відбуватися прозоро, тільки на конкурентній основі, на відкритому конкурсі, в тому числі і призначення голови Держлікслужби. Я прийняв таке рішення”, – сказав він на зустрічі з представниками фарміндустрії у вівторок.

А.Квіташвілі зазначив, що МОЗ планує залучити до пошуку кандидатур на керівні посади в системі охорони здоров’я фахівців компанії “Ернст енд Янг”.

“Я хочу запросити компанію” Ернст енд Янг “для цієї роботи. Вони готові робити це безоплатно”, – сказав він.

А.Квіташвілі також повідомив, що після консультацій з фармацевтичною громадськістю МОЗ розроблятиме зміни в систему реєстрації ліків, яка дозволить “зняти можливість корупції”, а ініціатива про зміну функцій реєстрації та контролю обігу ліків (функцій Державного експертного центру (ДЕЦ) і Держлікслужби – прим. ред.) в даний час не розглядається.

“Ніхто рішення про об’єднання функцій Держлікслужба і ДЕЦ або їх роздроблення не приймав. Ми хочемо почати з вами діалог не про їх об’єднання, але про створення нової прозорої системи, яка повністю усуне можливість впливу якогось чиновника, системи, при якій звичайна опечатка не буде зупиняти реєстрацію і систему, яка буде вільна від корупції “, – сказав він.

Як повідомлялося, на початку березня українські та іноземні виробники лікарських засобів висловили стурбованість виведенням з обігу понад 650 найменувань препаратів через невиправдані затримки їх реєстрації та перереєстрації, що відбуваються на рівні Міністерства охорони здоров’я.

Кабмін 4 березня звільнив з посади голови Держлікслужби Михайла Пасічника за згодою сторін.

Фармацевтичні асоціації висловили недовіру діями керівництва Міністерства охорони здоров’я України, і вимагали прозорості в кадрових питаннях і активізації дій по дерегуляції галузі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МОЗ України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua