Бюджет втратив 6 млрд гривень в результаті неплатежів "Укрнафти", - депутат


Бюджет втратив 6 млрд гривень в результаті неплатежів "Укрнафти", - депутат

Втрати бюджету внаслідок неплатежів компанії олігарха Ігоря Коломойського ПАТ “Укрнафта” становлять 6 мільярдів гривень. Про це “Українській правді” розповів депутат від фракції БПП Мустафа Найєм.

За його словами, податковий борг компанії (за оперативною інформацією) складає 2,3 млрд.грн. (в основному з рентної плати), а несплачені дивіденди (за 2011, 2012, 2013 роки) – 3,7 млрд.грн.

Строки виплати дивідендів відповідно до закону України “Про управління об’єктами державної власності” “Укрнафтою” були порушені.

Згідно із частиною 5 статті 11 Закону України “Про управління об’єктами державної власності”:

“5.Господарська організація, у статутному капіталі якої є корпоративні права держави, за підсумками календарного року зобов’язана спрямувати частину чистого прибутку на виплату дивідендів згідно з порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України. (Абзац перший частини п’ятої статті 11 із змінами, внесеними згідно із законом N 4498-VI ( 4498-17 ) від 13.03.2012)

Господарські товариства, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, сплачують до державного бюджету України дивіденди у строк не пізніше 1 липня року, що настає за звітним, нараховані пропорційно розміру державної частки (акцій, паїв) у їх статутних капіталах. (Частину п’яту статті 11 доповнено абзацом згідно із законом N 2856-VI ( 2856-17 ) від 23.12.2010)”.

Крім того є порядок нарахування пені на суму дивідендів, невчасно сплачених господарським товариством до державного бюджету (наказ Мінекономрозвитку № 725 від 2.07.2013).

До прикладу обсяг загальних втрат – 6 мільярдів гривень приблизно дорівнює обсягу, що планується спрямувати з державного і місцевих бюджетів у 2015 році на дошкільну освіту (6,5 млрд.грн.), або в 1,5 більше обсягу, запланованих на функціонування станцій швидкої та невідкладної допомоги, центрів первинної медичної допомоги, пологових будинків, будинків, станцій переливання крові (3,93 млрд. грн.).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:ВАТ Укрнафта
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua