Податківці стали менше тиснути на бізнес, - Білоус


Податківці стали менше тиснути на бізнес, - Білоус

В останні кілька місяців кількість аудиторських перевірок бізнес-структур знизилася на 10-15%. Про це повідомив тимчасово відсторонений голова Державної фіскальної служби України (ДФС) Ігор Білоус.

“У той же час зросла ефективність перевірок. Якщо раніше аудитор з порога озвучував суму до виплати, то з квітня минулого року ми відмовилися від такої практики. Підставою для складання акта може бути тільки результат перевірки”, – зазначив чиновник.

За словами Білоуса, не всі з 6 тисяч аудиторів, що залишилися в ДФС, працюють якісно, тому першочергове завдання керівництва фіскальної служби – мотивувати співробітників сумлінно виконувати свої обов’язки. “Це одна з трьох ключових позицій функціональних реформ ДФС, які проводяться спільно з МВФ. Крім підвищення професіоналізму персоналу, що планується повністю автоматизувати процеси і впровадити електронні сервіси”, – додав він.

Білоус також зазначив, що перед початком модернізації був детально вивчений досвід розвинених європейських країн, зокрема Великобританії. І тільки після цього українські фахівці розробили свою адаптовану до місцевих умов модель податкової системи.

“Зараз у нас діє трирівнева структура (Київ-регіон-район), а потрібно перейти до дворівневої. Передбачено функціонування офісу великих платників податків з територіальними відділеннями та обласні інспекції з обслуговування середнього, малого бізнесу та фізичних осіб. Також буде посилена особиста відповідальність всіх керівників в Києві і на місцях”, – пояснив Білоус на своїй особистій сторінці в соцмережі Facebook, підкресливши, що кінцева мета новацій – конструктивні відносини ДФС і платників податків, які повинні будуватися на принципах рівноправності і взаємної відповідальності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua