482
ЄЦБ запустив програму купівлі облігацій на 1 трлн євро
Європейський центральний банк (ЄЦБ) запустив довгоочікувану програму купівлі суверенних облігацій, що викликало зниження прибутковості німецьких, іспанських, італійських паперів в очікуванні подальшого зменшення процентних ставок на європейському фінансовому ринку.
“ЄЦБ і входять до Євросистему національні банки, як і було раніше оголошено, приступили до покупки облігацій в рамках Public Sector Purchase Programme”, – повідомив через твіттер сам Європейський ЦБ.
Як пише The Wall Street Journal, у понеділок ЦБ купували, зокрема, зобов’язання Німеччини, Франції, Італії та Бельгії, але в невеликих обсягах. Прибутковість 10-річних облігацій Німеччини знизилася на 0,08 процентного пункту до 0,32%, італійських – на 4 базисних пункту до 1,28%, повідомляє агентство Bloomberg. Грецькі облігації теж подорожчали, їх прибутковість знизилася до 9,8%.
Програма, схвалена в січні, передбачає придбання паперів на суму в 60 млрд євро на місяць в період з березня 2015 до вересня 2016 і покликана стимулювати зростання ділової активності в єврозоні та знизити дефляційні ризики. Для запуску програми кількісного пом’якшення чолі ЄЦБ Маріо Драгі довелося подолати опір низки країн і серію юридичних перешкод.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
120 мільярдів: xAI Ілона Маска та інші компанії-гіганти залізли в борги через ШІ
Apple змушена платити на 230% більше за оперативну пам’ять у топових iPhone 17
Світові ринки заполонили китайські бензинові авто
Michelin представить розумні шини для контролю зносу
Найдешевший електрокар Європи отримав серйозні оновлення
Щодня до Starlink Ілона Маска додається 20 000 нових користувачів
