Курс долара може злетіти ще вище, - експерт


Курс долара може злетіти ще вище, - експерт

Курс продажу безготівкового долара в Україні за минулий тиждень виріс на 19,2% до 25,5 грн. Курс продажу готівкового долара за тиждень виріс на 48,4% до 24,83 грн. Передумовою до такої динаміки виступило скасування індикативного курсу НБУ, в регламентованих межах коридору до якого встановлювався курс готівкового ринку. Про це розповів провідний експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Андрій Шевчишин.

“Скасування” індикатива “вирівняло курс до реальних позначок, оскільки раніше на готівковому ринку в банківській системі купівля валюти була практично не можлива”, – зазначив експерт.

За його словами, підтвердження інформації про скасування індикативного курсу на початку тижня почало розкручувати ринок у бік підвищення. Продавці в очікуванні зростання курсу стали притримувати валюту для реалізації. “Покупцям також стало очевидно, що курс піде вгору, тому вони намагалися купити за будь-якою ринковою ціною. В даному випадку, дії продавців лише посилили ринковий ажіотаж і тенденцію до зростання”, – пояснив Шевчишин.

Однак, як зазначив аналітик, хоча динаміка курсу долара була спровокована спекуляціями в очікуванні відміни “індикатива”, все ж існують і фундаментальні фактори ослаблення гривні.

“На минулому тижні НБУ озвучив січневе скорочення золото-валютних резервів до більш ніж 11-річного мінімуму – $6,420 млрд. Враховуючи середньомісячні рівні імпорту товарів і послуг, такий резерв покриває чистий імпорт на не набагато більше одного місяця. При цьому за нормативами МВФ , цей рівень повинен покривати як мінімум 3 місяці чистого імпорту. Крім того, рівень дефіциту платіжного балансу за 2014 склав $ 13,3 млрд. У підсумку, ситуація в Донбасі, нарівні з необхідністю отримання фінансової допомоги для стабілізації економіки – стають головними передумовами до зміни курсу “, – резюмував Шевчишин.

За його прогнозами, на поточному тижні учасники валютного ринку будуть придивлятися до динаміки і тенденцій після скасування індикативного курсу. “Цей період буде супроводжуватися зростанням волатильності”, – додав експерт.

Ризик подальшого ослаблення гривні залишається. У песимістичному сценарії експерти розглядають можливість ослаблення курсу до 27-29 грн. за долар. Однак імовірність його реалізації поки не значна. Базовий сценарій передбачає пошук ринком врівноваженого курсу на поточних позначках 25-26 грн. за долар.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua