Україна опустилася на 162 місце в рейтингу економічних свобод, поряд з Бірмою і Болівією


Україна опустилася на 162 місце в рейтингу економічних свобод, поряд з Бірмою і Болівією

Україна опустилася на 162 місце в рейтингу економічних свобод. Про це свідчать дані щорічного рейтингу країн за рівнем економічної свободи, які провели експерти з американського дослідницького центру The Heritage Foundation та газети The Wall Street Journal.

В Індексі економічної свободи 2015 року Україна посідає 162 місце з 178 країн, торік вона займала 155 місце.

Україна набрала 46,9 бала, на 2,4 менше, ніж торік. Дослідники відзначають, що Україна погіршила свої позиції по восьми з 10 показників, найгірша ситуація з гарантіями прав власності, інвестиціями, управліннями державними витратами.

Україна знаходиться на останньому місці з 43 країн Європи, і її загальний бал нижчий, ніж загалом у світі.

Крім України, до списку країн з “репресивною економікою” входять ще 25 країн. Поруч з Україною у рейтингу – Бірма і Болівія.

До групи “вільних економік” в цей раз увійшли п’ять країн, які набрали більше 80 балів: Гонконг, Сінгапур, Австралія, Нова Зеландія та Швейцарія.

Найбільше країн знаходиться в середині Індексу, серед “помірно вільних” і серед “переважно вільних”.

Рівень свободи економік країн світу розраховується за показниками, серед яких: свобода бізнесу, торгівлі, фінансового сектора, інвестицій, праці, монетарна та фіскальна свободи, гарантії прав власності, розмір бюрократичного апарату і ступінь захисту від корупції. Таким чином, теоретично, у “абсолютно вільної економіки” в результаті може вийти 100 балів, а там, де свободи немає в принципі, відповідно – нуль.

Всі країни світу в цьому індексі розділені на 5 умовних груп – “вільні”, “переважно вільні”, “помірно вільні”, “переважно невільні”, “невільні”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua