Як українцю виїхати за кордон з грошима?


Як українцю виїхати за кордон з грошима?

Як при діючому переліку різноманітних нацбанківських обмежень українцю поїхати у відпустку: вивозити гроші за кордон і розплачуватися там.

1. Готівка на вивіз

Згідно з законодавчими нормами НБУ фізична особа має право вивезти за межі України готівку в сумі 10 тис. євро (в еквіваленті) без письмового декларування на митниці. «Якщо сума більша – доведеться заповнити декларацію і пред’явити документи, які підтверджують, що гроші були зняті з банківського рахунку протягом попередніх 30 днів. При цьому перерахунок суми готівкової гривні в євро здійснюється за офіційним курсом гривні до євро, установленим НБУ на день вивезення », – пояснив директор департаменту електронної комерції та платіжних коштів Ощадбанку Володимир Москаленко.

2. Розраховуватися гривневою карткою

Неоднозначна ситуація з картками. Більшість банків офіційно заявляє, що, коли ви платите гривневою карткою за кордоном або знімаєте там готівку в банкоматі (розраховуєтесь з України в іноземному інтернет-магазині), то де-юре ви робите покупку валюти. Адже карта гривнева, а ви платите в доларах або євро (відбувається автоматична безготівкова конвертація). Так що в таких випадках працює теж обмеження, що і на покупку готівкової валюти людиною – покупку можна зробити не більше ніж на 3 тис. грн. в день (у валютному еквіваленті).

Хоча деякі банки неофіційно йдуть на поступки клієнтам: дозволяють платити з гривневих карт за кордон будь-які суми. Є й такі, що просто працюють за схемою з розбивкою платежів: вам дадуть купити за кордоном товар відразу за $500, але еквівалент спишуть із гривневою картки не за раз, а протягом трьох днів – щоб укластися в дозволені $190 на добу.

Зате обмеження в 3 тис. грн. не поширюється на валютні операції для оплати витрат на відрядження. Тобто, щоб оплатити з гривневої карти бронь готелю або авіаквитків у валюті на більшу суму, потрібно перед виїздом за кордон звернутися в банк для скасування обмеження, надавши необхідні документи.

Єдиний вихід з карткової проблеми – відкрити ще й валютний картковий рахунок і користуватися за кордоном саме цим пластиком.

3. Зняття грошей з валютної картки

Розраховуватися валютною карткою в зарубіжних магазинах українці можуть без обмежень, але от зі зняттям кеша в банкоматах є нюанси. Згідно з вимогами НБУ, це можна зробити не більше ніж на еквівалент 15 тис. грн. в день на одну людину. «Це означає, що якщо у клієнта в одному банку кілька карт до одного рахунку або кілька рахунків, отримати готівку клієнт зможе все одно на загальну суму в 15 тис. грн.», – уточнив Володимир Москаленко.

4. Дослати грошовим переказом

За допомогою систем миттєвих грошових переказів можна отримати гроші від родичів або друзів з України, перебуваючи вже за кордоном. Згідно із законодавством України, в один день клієнт може відправити не більше 15 тис. грн. в еквіваленті, просто пред’явивши паспорт і заплативши комісію за переказ.

«Фізособа може здійснити грошовий переказ з України за кордон без підтверджуючих документів та відкриття рахунку в сумі до 15 тис. грн. в еквіваленті протягом одного операційного дня в межах однієї банківської установи. При цьому кількість відправників на користь одержувача не обмежена », – уточнила начальник відділу депозитних продуктів і поточних рахунків UniCredit Bank Ірина Стрепетова.

Тобто якщо ходити по різних банках (на всякий випадок, тому, що деякі ведуть загальну базу і просто зайти в інше відділення не допоможе), отримувати гроші кілька днів поспіль або попросити групу товаришів, загальна сума отриманої валюти помітно перевищить «15 тис. грн в еквіваленті ». Відправник тільки повинен вказати валюту, у якій переказ буде виплачений одержувачу.

Але складність цього способу полягає в тому, що всередині системи конвертація валюти не відбувається. Це потрібно зробити в банку, що працює з системою. Тобто теоретично людина приходить зі своєю гривнею в банк, той продає йому валюту, а потім він переводить її через той же Western Union. Але в Україні діє обмеження на придбання готівкової валюти. Тому навіть якщо казкова удача призведе клієнта в касу, де є готівка, купити він її зможе тільки на 3 тис. грн., а ніяк не на 15 тис. грн.

Правда, якщо ви прийдете зі своєю валютою, купленою у мінял (це нескладно зробити через інтернет), еквівалент 15. тис. грн. вважатимуть за курсом НБУ, так що є можливість відправити трохи більше доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Як українцю виїхати за кордон з грошима?» на Finance.ua - 5.0
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua