Готуємо гаманці: Рада з третьої спроби прийняла закон про додатковий імпортний збір - у розмірі 5-10%


Готуємо гаманці: Рада з третьої спроби прийняла закон про додатковий імпортний збір - у розмірі 5-10%

Верховна Рада України з третьої спроби прийняла за основу урядовий законопроект про введення на наступні 12 місяців додаткового імпортного збору в розмірі 5-10%, за винятком життєво необхідних товарів.

За законопроект “Про стабілізацію платіжного балансу України” (№156) у четвер проголосувало 237 народних депутатів.

Документ встановлює, що з січня 2015 імпорт продовольчих товарів (товарні групи 1-24, згідно УКТЗЕД) обкладається додатковим збором 10%, решта товарів (групи 25-97) – за ставкою 5%. Крім того, ставка 10% вводиться для товарів, що ввозяться громадянами на територію України.

Під категорію життєво необхідних товарів, на які додатковий збір не поширюється, потрапляють природний газ, енергетичне вугілля, паливо для АЕС, нафта і нафтопродукти, банкноти і банківські метали, гуманітарна допомога.

Як зазначила в залі парламенту міністр фінансів Наталія Яресько, цей захід є тимчасовим, не суперечить міжнародному співробітництву України (положенням СОТ, домовленостями з ЄС) і узгоджена з МВФ. За рахунок цього збору бюджет зможе додатково отримати 17,6 млрд грн, прогнозує вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
Рейтинг популярності матеріалу «Готуємо гаманці: Рада з третьої спроби прийняла закон про додатковий імпортний збір - у розмірі 5-10%» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua