В українців стали виникати проблеми з платіжними картками проблемних банків


В українців стали виникати проблеми з платіжними картками проблемних банків

В українців стали виникати проблеми з платіжними картками: банкомати не видають з них готівку, а в магазинах вони не спрацьовують при покупках в POS-терміналах. Раніше це відбувалося з картками банків, в які введена тимчасова адміністрація, а тепер складності стали виникати і у фінустанов, які офіційно не вважаються проблемними.

«Зазвичай це відбувається через те, що вони вчасно не поповнюють гарантійні депозити, які повинні тримати в VISA і MasterCard. Банки порушують правила платіжних систем, так що ті мають повне право їх покарати – відключити їх клієнтів», – пояснило джерело в Нацбанку. Але фінансисти відразу пояснюють: у разі відключення платниками, фінансисти втрачають зв’язок лише зі своїми партнерами – іншими банками.

«Банкомати ж свого банку (що випустив карту) гроші видавати повинні, інакше проблема не пов’язана з гарантійними депозитами, і є інші нюанси», – сказав директор Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем (EMA) Олександр Карпов.

Іншою проблемою можуть бути неповернення по міжбанківських кредитах: якщо банк не повертає кредити колегам (іншим фінустановам), ті тут же закривають на нього ліміти і перестають видавати готівку його клієнтам у своїх банкоматах.

Ще один варіант – це гостра нестача готівки і технічні складності, до речі, самі фінансисти всі намагаються списати саме на них. «У нас були технічні проблеми у зв’язку зі збільшенням кількості операцій перед Новим роком. Обсяги постійно збільшуються. Але тепер карти вже працюють », – запевнив співвласник Дельта банку Микола Лагун.

Аналогічні аргументи наводить і прес-служба Надра Банку: «З урахуванням традиційного для передноворічного періоду зростання обсягу операцій по всій системі, збої в роботі операційного обладнання банку-еквайра іноді можуть відбуватися через пікового навантаження, обслуговуючого картку «чужого» банку, при розрахунку за допомогою POS-терміналу.

Відключені іншими банками фінансисти обіцяють швидше наповнювати готівкою свої банкомати. «Почнемо це робити після Нового року. Тоді ж і станемо виплачувати в повному обсязі депозити», – пообіцяв Микола Лагун.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «В українців стали виникати проблеми з платіжними картками проблемних банків» на Finance.ua - 5.0
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua