Тренд пішов "в сторону": ціна Brent торгується в районі $60


Тренд пішов "в сторону": ціна Brent торгується в районі $60

Нафта дорожчає в ході торгів у вівторок, хоча темпи підвищення цін не можуть компенсувати зафіксоване напередодні різке падіння.

На настрої впливають два різноспрямовані чинники: відмова Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) знижувати видобуток і потенційне скорочення товарних запасів нафти в США.

Лютневі ф’ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 9:00 МСК зросли в ціні на $0,33 (0,55%) – до $60,44 за барель. До закриття ринку в понеділок вартість ф’ючерсів упала на $ 1,27 (2,07%) і склала $60,11 за барель.

Ціна ф’ючерса на нафту WTI на лютий на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) піднялася до цього часу на $0,70 (1,27%) – до $55,96 за барель. За підсумками попередньої сесії контракт подешевшав на $ 1,87 (3,3%), до $55,26 за барель.

ОПЕК не буде зменшувати виробництво навіть при зниженні цін на нафту до $20 за барель, заявив в інтерв’ю Middle East Economic Survey міністр нафти Саудівської Аравії Алі ібн Ібрагім ан-Нуаймі.

“Інтересам країн-виробників ОПЕК не відповідає зниження виробництва, яка б не була ціна, – цитує інтерв’ю міністра The Financial Times. – Не важливо, впаде вона до $20, $40, $50, $60”

Досі стратегія ОПЕК, принаймні теоретично, полягала в підтримці високих цін на сировину за рахунок обмеження виробництва. Тепер же, як дав зрозуміти міністр, картель має намір робити акцент, перш за все, на збереженні своєї частки на світовому ринку.

При цьому, за словами його колеги з Іраку Аделя Абдулмахді, Багдад збирається збільшити видобуток в 2015 році до 4 млн барелів на добу і також продовжить захист своєї частки ринку.

Разом з тим, за оцінками аналітиків, опитаних Bloomberg, запаси нафти США скоротилися минулого тижня на 2,5 млн барелів, до 377,4 млн барелів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Рейтинг популярності матеріалу «Тренд пішов "в сторону": ціна Brent торгується в районі $60» на Finance.ua - 2.8
В Контексті Finance.ua