НБУ: ми не даємо прогнозів курсу національної валюти на 2015 рік


НБУ: ми не даємо прогнозів курсу національної валюти на 2015 рік

Національний банк України не планує давати уряду прогнози щодо курсу гривні до долара для складання бюджету на наступний рік, оскільки курс не є параметром грошово-кредитної політики.

Про це повідомив журналістам перший заступник голови НБУ Олександр Писарук в ході круглого столу в Національному банку.

«Перше – курс національної валюти не є основним параметром при визначенні грошово-кредитної політики. Крапка. Не є. Кому б це не подобалося, це факт. Друге – ми не даємо прогнозів курсу національної валюти на наступний рік. Основним параметром грошово-кредитної політики є рівень інфляції. Це ми зараз і робимо з Мінфіном, обговорюємо, і ця цифра буде озвучена », – сказав Писарук.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у ході прес-конференції в аеропорту «Бориспіль» заявив, що Кабінет міністрів закладає в проект державного бюджету України на 2015 рік курс гривні до долара на рівні поточного з допущенням девальвації до 17 грн за долар.

У той же час, за його словами, уряд очікує від Національного банку, який згідно з Конституцією відповідає за стабільність національної грошової одиниці, прогнозів на наступний рік.

Раніше у ряді ЗМІ з посиланням на джерела повідомлялося, що Кабмін закладає в проект бюджету курс гривні на рівні 22 грн/дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Куди йдуть гривня і долар?
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ Кабмін
Рейтинг популярності матеріалу «НБУ: ми не даємо прогнозів курсу національної валюти на 2015 рік» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua